İŞTE KONTENJANLAR

Gündem 11 Nisan 2018 16:26
Videoyu Aç  İŞTE KONTENJANLAR
A
a

Milli Eğitim Bakanlığı’nca açıklanan sınavla öğrenci alacak okulların arasında Düzce’den 5 okul bulunuyor. Ayrıca Düzce’ye önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde kazandırılacak, “Proje İmam Hatip Lisesi” de sınavla öğrenci alacak okulların arasında bulunuyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, 8'inci sınıf öğrencilerinin 2 Haziran'da isteğe bağlı gireceği merkezi sınavla öğrenci alacak okulları ve kontenjanları açıkladı. Buna göre; Türkiye genelinde toplam bin 369 orta öğretim kurumu merkezi sınavla öğrenci alacak. Bu okulların Düzce’den de 5 lisenin sınavla öğrenci alacağı bildirildi. Öğrenciler sınav başvurularını, yarından itibaren başlamak üzere 18 Nisan'a kadar yapabilecek. Düzce’de sınavla öğrenci alacak okullar ve kontenjan sayıları ise şöyle:
Akçakoca Sosyal Bilimler Lisesi 90 kontenjan
Düzce Anadolu İmam Hatip Lisesi 120 kontenjan
Düzce Fen Lisesi 90 kontenjan
Düzce Turgut Özal Lisesi 180 kontenjan
Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 30 kontenjan

Düzce’ye “Proje İmam Hatip Lisesi”
Öte yandan 1 Eylül 2016 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik ile ulusal veya uluslararası proje yürüten okul ve kurumlar ile belirli eğitim reformu ve programları uygulayan okulların proje okulu olarak belirlenmesinin ardından Düzce’ye de proje imam hatip lisesi kazandırıldı. Bakanlık tarafından açıklanan sınavla öğrenci alacak okulların listesinde 120 kontenjanlık olarak belirtilen Düzce Anadolu İmam hatip Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında Tevfik İleri Ortaokulu’nda faaliyete geçecek.Proje okullarına gönderilen öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından özel olarak atanıyor. “Proje Okullar” ile kaliteli okul, kaliteli öğretmen ve kaliteli öğrencinin bir araya getirilmesi hedefleniyor.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri