İŞTE DÜZCE’YE ATANAN PERSONEL VE BRANŞLARI

Gündem 29 Ağustos 2018 10:17
Videoyu Aç İŞTE DÜZCE’YE ATANAN PERSONEL VE BRANŞLARI
A
a

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde yaşanan uzman doktor sıkıntısı ile ilgili gelen yoğun eleştiriler üzerine Ankara nezdinde yapılan görüşmeler sonuç verdi. AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, kadın doğum uzmanı da dahil 13 uzman ve 43 pratisyen olmak üzere 56 doktor ile 137 yardımcı sağlık personelinin Düzce’ye atandığını açıkladı.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde hekim ve sağlık personeli eksikliği nedeniyle yaşanan sıkıntılar nihayet son buluyor. AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin’den sonra AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir de yaptığı yazılı açıklama ile Düzce’ye 56’sı doktor 193 personel ataması yapıldığını bildirdi.Eksikliği en fazla hissedilen kadın doğum uzmanı da Düzce’ye 13 uzman ve 43 de pratisyen olmak üzere toplam 56 doktor kadrosu açıldığını açıklayan Keşir, ayrıca son dönemlerde Düzce’de yaşanan doktor sıkıntısı ve diğer eksiklikler nedeniyle başlatılan girişimlerin devam ettiğini belirtti.

Atatürk Devlet Hastanesi’ne 2, Akçakoca’ya 1 kadın doğum uzmanı atandı
Milletvekili Keşir, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi için 2 kadın doğum, 1 göğüs hastalıkları, 1 anestezi, 1 çocuk nörolojisi, 1 enfeksiyon hastalıkları, 1 dahiliye, 1 genel cerrahi, 1 radyoloji ve 13 pratisyen hekim atandığını Akçakoca için ise 1 kadın doğum, 1 çocuk hastalıkları, 1 dahiliye ve 10 pratisyen hekim, Gümüşova’ya 1 aile hekimi, 2 pratisyen tahsis edildiğini açıkladı. İl geneline ebe hemşire ve sağlık personeli olmak üzere toplam 137 sağlık personelinin 11 Eylül’de çekilecek kuranın ardından yapılacak atama ile göreve başlayacaklarını açıkladı.
Sağlık hizmetleri olmazsa olmazımız”
Düzce’nin sağlık yatırımları için başlatılan girişimlerin devam edeceğini belirten Keşir, "Bütün amacımız hemşehrilerimizin sağlık hizmetlerinden kesintisiz yararlanmasını sağlamak. Sağlık hizmetleri olmazsa olmazımız. Ayrıca hastanemizin fiziki ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik çalışmaları da yakından takip ediyoruz. Şehrimiz ile ilgili yaptığımız görüşmelerdeki ilgilerinden dolayı sağlık bakanımız, bakan yardımcımız ve tüm ekibine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri