İŞTE ‘ BATI YEŞİL YOL’ GÜZERGAHI

Siyaset 9 Temmuz 2019 17:31
Videoyu Aç İŞTE ‘ BATI YEŞİL YOL’ GÜZERGAHI
A
a

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, TBMM Genel Kurulu'nda gündem dışı söz alarak, Doğu Karadeniz’de doğaya zarar verilmeden hayata geçirilen “Yeşil Yol Projesi”nin bir benzerinin Sakarya-Düzce ve Bolu üçgenindeki yaylaları içine alan bölgede de oluşturulması önerisinde bulundu.

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, mecliste memleketi ile ilgili konuları gündeme getirmeye devam ediyor. TBMM Genel Kurulu'nda gündem dışı söz alan Milletvekili Yılmaz, Düzce’de doğa turizminin canlanmasına yönelik bir öneride bulundu.
Düzce’nin zengin doğal güzellikleriyle Ankara-İstanbul arasında bulunan oldukça yüksek turizm potansiyeline sahip bir il olduğunu anlatarak söze başlayan Milletvekili Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti: “Günümüze gelene kadar bu potansiyelini kullanmamış olsa da son dönemde turizme verilen önem ilimizin umutlarını arttırmıştır. Doğu Karadeniz’de yapılan yeşil yol projesiyle Karadeniz’in yaylalarının doğaya zarar vermeden turizme kazandırılması olumlu bir adımdır. Yeşil Yol Projesi’nin benzeri Hendek Dikmen Yaylası’ndan başlayarak Kardüz, Sinekli, Odayeri, Torkul, Abant Yaylaları üzerinden yeniçağ ilçesine kadar yapılarak bir Batı Yeşil Yol Projesi oluşturulabilir.”
Batı Yeşil Yol Projesi’nin bölgeye sağlayacağı katkılardan da bahseden Milletvekili Ümit Yılmaz, şunları kaydetti: “Proje hem iç ve dış turizmin canlanmasına vesile olacak hem, bölge ekonomisine katkıda bulunacak hem de iki büyük şehirdeki insanlarımızın nefes almasını sağlayacaktır. Konuyla alakalı Düzce Üniversitemizle beraber turizm bakanlığı ve ilgili bakanlıkların birlikte çalışması projeyi başarıya ulaştıracaktır.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri