İSTANBUL CADDESİ YENİDEN AÇILDI…

Gündem 16 Nisan 2020 16:33
Videoyu Aç İSTANBUL CADDESİ YENİDEN AÇILDI…
A
a

Koronavirüs tedbirleri kapsamında giriş ve çıkışları sınırlandırılan İstanbul Caddesi, yoğunluk nedeniyle yaya geçişlerine polis tarafından kapatılmak istendi. Ancak caddeye girmek isteyen çok sayıda vatandaşla başa çıkamayan polis ekipleri, caddeyi tekrar açmak zorunda kaldı.

Düzce’de bazı vatandaşlar, tüm Dünya’da büyük bir tehdit haline gelen Yeni Tip (Covid – 19) salgınına aldırış etmiyor. Ne yetkililerin “Zorunlu olmadığı sürece sokağa çıkmayın” ne de “Sosyal mesafe kurallarına uyun”  telkinlerini dikkate alan vatandaşlar, havanın güneşli olmasını fırsat bilip bugün kendilerini yine sokağa attı.
İstanbul Caddesi üzerinde insan yoğunluğunun her geçen dakika artması üzerine, polis ekipleri caddeyi yaya girişlerine bariyerlerle kapatmak istedi. Ancak vatandaşlar işlerinin olduğu gerekçesi ile caddeye girmeye çalıştı. Bariyerlerin önünde biriken kalabalık bir an da çoğalınca, polis ekipleri caddeyi tekrar yaya geçişlerine açmak zorunda kaldı.
Güvenlik güçleri gün boyunca ekip otoları ile yaptıkları anonslarla vatandaşların zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamaları ve sosyal mesafenin korunması için anonslar yaptı.
Diğer taraftan Düzce’de virüsün bulaşmasını ve yayılmasını önlemek adına önem taşıyan kuralların çok fazla önemsenmemesi salgın tehdidinden kurtuluşu geciktiriyor.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm