İSTANBUL CADDESİ’NDE İLK GÜN

Gündem 5 Temmuz 2017 12:28
Videoyu Aç İSTANBUL CADDESİ’NDE İLK GÜN
A
a

İstanbul Caddesi’nde yeni dönem başladı. 4 Temmuz gecesi saat 24.00 itibariyle trafiğe kapanan cadde nedeniyle trafikte karmaşa yaşanmaması adına trafik polisleri ve zabıta ekipleri tarafından sürücüler alternatif yollara yönlendirildi. Caddenin trafiğe kapanacağı saatte Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Murat Caymaz çalışmaları yerinde takip etti. Şehrin en işlek caddesi olması nedeniyle daha önce karşıdan karşıya geçmek için dakikalarca bekleyen yayalar, araç trafiğine takılmadan cadde üzerinde alışverişini yaptı.

“İstanbul Caddesi Yayalaştırma Projesi” resmen devreye sokuldu. Kapanma tarihi iki kez ertelenen cadde, 4 Temmuz gecesi saat 24.00 itibariyle kapandı. Ramazan ayının ortasında kapanacağı açıklanmasına karşılık cadde üzerindeki düzenlemeler ile alternatif güzergahlardaki çalışmaların tamamlanamaması nedeniyle projede, 25 gün gecikme yaşandı. Caddenin trafiğe kapanacağı saatte Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Murat Caymaz da çalışmaları yerinde incelemek için hazır bulundu. Ayrıca trafikte karmaşanın önüne geçilmesi adına İstanbul Caddesi’ne çıkan yan yollar ve sokak başlarında trafik polisleri ve zabıta ekipleri görevlendirildi.
Alternatif güzergahlar
İstanbul Caddesi Yayalaştırma Projesi kapsamında Necip Güney Sokak, Saatçigil Caddesi, Rıhtım Caddesi ve diğer alternatif güzergahlar üzerinde yol genişletme çalışmaları yapıldı. Rıhtım ve Saatçigil caddelerinin yeniden yapılandırılması ve Mehmet Akif Caddesi ile Spor Sokağın bağlantısını sağlayan yollarda yön değişikliği uygulanmasına geçildi. Bu kapsamda önemli noktalar için yön tabelaları hazırlandı.
İlk günden izlenimler
İstanbul Caddesi’nin Necip Güney Sokağı başından Anıtpark Meydanı önündeki kavşağa kadar araç trafiğine kapatılması ile Düzce’nin şehir içi trafiğinde yeni bir düzen de başlamış oldu. Şehrin göbeği olarak nitelendirilen bir nokta olması nedeniyle her gün yüzlerce aracın yükünü kaldıran caddede trafiğin bıçak gibi kesilmesi yayalara yaradı. Sürücülere zor anlar yaşayan yeni düzene alışmanın zaman alacağı ilk günden gözlenirken, daha önce yoğun araç geçişi nedeniyle yaya geçitlerinde dakikalarca beklemek zorunda vatandaşlar, caddenin trafiğe kapatılması ile rahatlıkla alışverişini yaptı. Acemilik çeken sadece sürücüler de olmadı. Bazı yayaların araç geçecek gibi düşünerek yola adım atmadan kontrol yaptığı gözlendi.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri