ISLAH EDİLMEYEN ASARSUYU BU HALDE!

Gündem 8 Ekim 2018 13:26
Videoyu Aç ISLAH EDİLMEYEN ASARSUYU BU HALDE!
A
a

Atıklar ve yabani otların sardığı Asarsuyu Deresi’nin Şıralık Mahallesi’nde bulunan kısmının bakımsız hali tepkiye neden oldu. Derenin ıslah çalışmalarında yaşanan gecikmeyi eleştiren çevre halkı, Düzce’ye yakışmayan bu görüntüye son verilmesini istedi.

Şehir merkezi boyunca uzanan ve Düzce’nin simgelerinden biri olan Asarsuyu Deresi’nin Şıralık Mahallesi’nde bulunan kısmı adeta ormana döndü. Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı’na gelen görüntülerde üzeri yabani otlarla kaplanan bunun yanı sıra her tarafa çöpler saçılan derede oluşan kirlilik ilgisizliği gözler önüne serdi.Şehrin içerisinden geçmesine nedeniyle Düzce’nin aynası konumundaki Asarsuyu’nun bu şekilde bakımsız bırakılmasına tepki gösteren vatandaşlar, adeta çöp dökülen bir alanı andıran derenin temizlenmesini istedi.DSİ 5. Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan ve 23 Mayıs 2018 tarihinde başlaması planlanan Asarsuyu Deresi ıslah çalışmalarının henüz başlanmamış olması da dikkatlerden kaçmadı.

Aydınlatma da sorun!
Öte yandan Şıralık yolu üzerinde bulunan elektrik direklerinin de çalışmaması çevrede bulunan iki okul ve vatandaşları zor durumda bırakıyor. Özellikle okul yolunun karanlık olması tepkiyle karşılanırken, hem dere ıslahı hem de aydınlatma konusunda gerekli çalışmaların bir an önce başlaması isteniyor.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri