İŞKUR MÜDÜRLÜYLE TOPLANTI YAPTI

Gündem 18 Ekim 2019 15:57
Videoyu Aç İŞKUR MÜDÜRLÜYLE TOPLANTI YAPTI
A
a

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, İŞKUR Düzce İl Müdürü Ferhat Acar ile bir toplantı düzenledi. Belediye ile iş birliği halinde yürütülen projeler ve istihdam olanaklarının artırılmasına yönelik yapılacak çalışmaların değerlendirildiği toplantıya ilişkin konuşan Başkan Özlü, işsizlik sorununu tamamen ortadan kaldırmayı amaçladıklarını söyledi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce'de işsizliğin en asgariye indirilmesi için kolları sıvadı. İşsizlik sorunu ve istihdam olanakları gündemiyle İŞKUR Düzce İl Müdürü Ferhat Acar ile bir toplantı yapan Başkan Özlü, belediye başkan yardımcıları ve ilgili birim müdürlerinin de hazır bulunduğu görüşmede Düzce'de halkın iş sahibi olma ve meslek edinme konusunda desteğe ihtiyacı olduğunu belirtti.

Toplantının ardından bir değerlendirmede bulunan Başkan Özlü, "Vatandaşlarımız meslek edinme konusunda kendisine fırsatlar sunulmasını istiyor, burada yaşayan gençler bu fırsatları değerlendirerek kendilerini geliştirmek istiyor. İŞKUR bu konuda Türkiye çapında önemli projelere imza atıyor, biz de istiyoruz ki bu çalışmaları daha aktif hale getirmek. Belediye olarak elbette istihdam olanağı sağlama şansımız yok. Ancak bünyemizde kurduğumuz BELMEK ile özellikle kadınlarımızın yeteneklerini destekleyerek kısa süre içinde kendilerini geliştirmelerini ve meslek sahibi olmalarını hedefliyoruz. İŞKUR ile süregelen bir projemiz var; Toplum Yararına Proje, bu konuda ne yapacağız konunun tüm muhatapları ile değerlendiriyoruz. İstihdam politikasını birlikte yöneterek çözüm noktasında bir karar alalım. İşsizlik sorununu tamamen ortadan kaldıralım." şeklinde konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri