IŞIK HIZIYLA TEDAVİ

Gündem 1 Temmuz 2019 15:50
Videoyu Aç IŞIK HIZIYLA TEDAVİ
A
a

Sağlık alanında yapılan yatırımlara bir yenisi Atatürk Devlet Hastanesi Muncurlu yerleşkesinde eklendi. Hayata geçirilen ‘‘Uzay Terapi Sistemi” ile aylar süren fizik tedavi işlemleri çok daha kısa sürelerde sonuç verecek.

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü sağlık alanındaki hizmet kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalarına devam ediyor.
Bu kapsamda, Atatürk Devlet Hastanesi Muncurlu yerleşkesinde bulunan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ‘‘Uzay Terapi Sistemi Cihazı’’ getirilerek vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu.
Özellikle Serebral Palsili (Beyin Felçli-SP) çocuklarla, yürüme zorluğu çeken engellilerin beden dengesini sağlamalarına yardımcı olan terapi sayesinde, engellilerin doğru adımlar atabilmeleri desteklenecek.
Terapi kapsamında kafes içinde fizyoterapist eşliğinde yapılan egzersizler, engellilerin uygun pozisyonda durmalarına imkan tanırken, bu tedavi yöntemiyle zayıf olan kaslar çalıştırılmasına imkan veriliyor.
Kafesin, hastanın dengesini sağlama, adım atma becerisini geliştirme ve ayakta durma, baş ve gövde kontrolü olmayan çocukları durağan hale getirme gibi özellikleri vardır, terapinin tam taban teması olmadan yürüyen çocukların/hastaların doğru yürümelerine yardımda bulunuyor.
Üst gövdede denge sağlanmasına da yardımcı olan bu yöntemle, engellilerin 8 hafta gibi kısa bir sürede bağımsızlık düzeyini arttıracak şekilde doğru yürümelerini sağlayan bu sistem sayesinde, 1 yıldan uzun sürebilen fizik tedavi yöntemleri, bu terapiyle daha kısa zamanda sonuç veriyor.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri