İŞİ ÖĞRENDİK, ARTIK GELEN KALIYOR

Gündem 21 Ağustos 2017 16:38
Videoyu Aç İŞİ ÖĞRENDİK, ARTIK GELEN KALIYOR
A
a

"Konuralp Dünya Turizm Destinasyonu Oluyor Projesi" kapanış toplantısı Düzce Üniversitesi Konferans Salonu'nda düzenlendi. Konuralp'teki tarih, arkeoloji ve kültür mirasını daha geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla hayata geçirilen ve 2 yıl süren projenin sona ermesi dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Şemsettin Yenersoy, "En önemli kazanım Düzce’ye gelenlere neyi anlatacağımızı, neyi göstereceğimizi, neyi yedireceğimizi öğrendik. Bölgeye gelen turistlerin artık Düzce’de kalmasını sağlıyoruz." dedi.

Düzce Belediyesi, Düzce İl Özel İdaresi ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) işbirliği ile iki yıldır uygulanan “Konuralp Dünya Turizm Destinasyonu Oluyor Projesi” kapanış toplantısı yapıldı.

"Bölgeye gelen turistlerin artık Düzce’de kalmasını sağlıyoruz"
İç ve dış turizmde Konuralp için farkındalık yaratmayı amaçlayan projenin kapanış toplantısında konuşan Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Şemsettin Yenersoy, bölgenin tek antik yerleşim yeri olan Konuralp’in sahip olduğu potansiyeli yerli ve yabancı turistlerle buluşturmak için her türlü desteği gösterdiklerini belirterek, “Bölgenin tek antik yerleşim alanı olan ve her dönemin izlerini yollarında, kaldırımlarında ve hatta evlerinde görebileceğiniz Konuralp’in iç ve dış turizmde bir “destinasyon” haline gelmesi için önemli bir süreci geride bıraktık. Bu proje ile Düzce’nin tarih turizmi potansiyelini barındıran Konuralp’te çok sayıda yerli ve yabancı turisti, araştırmacıları ve sosyologları ağırlama fırsatı bulduk. En önemli kazanım Düzce’ye gelenlere neyi anlatacağımızı, neyi göstereceğimizi, neyi yedireceğimizi öğrendik. Bölgeye gelen turistlerin artık Düzce’de kalmasını sağlıyoruz." dedi.

"Düzce’nin potansiyelinin farkındayız"
Projenin yürürlükte olduğu iki yıl boyunca çok yoğun bir şekilde Konuralp’in tanınması, kalkınması ve bir EKO turizm merkezine dönüşmesi için emek verildiğine dikkati çeken Yenersoy, "Düzce Belediyesi olarak tarih, kültür, soysal yaşam ve EKO turizm konularında Düzce’nin potansiyelinin farkındayız. Bu yüzden çalışmaları ve projeleri yakından takip ederek destek vermeye büyük bir özen gösteriyoruz. Her çalışmada olduğu gibi bu projede de Konuralp’in öncelikle Türkiye turizminde önemli bir yere gelmesi, bölgeye gelen turistlerin ilgisinin kalıcı olması için elimizden geleni yapmaya çalıştık. Bu vesile ile böyle bir çalışmanın kapanış toplantısında sizlerle bir arada olmaktan duyduğum mutluluğu ifade etmek isterim. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, nice güzel projelerde tekrar bir arada olmayı diliyorum.” ifadelerini kullandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri