İŞİ BİLEN KOLTUĞA OTURSUN

Gündem 4 Ekim 2018 10:53
Videoyu Aç İŞİ BİLEN KOLTUĞA OTURSUN
A
a

Yerel seçimler yaklaştıkça Düzce Belediye Başkanlığı'na talip olanlar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Düzce'nin yönetiminde söz sahibi olmak için seçim yarışına girmek isteyen isimler çalışmalarını sürdürürken, haber ekibimiz sokağa çıktı ve halka "Nasıl bir belediye başkanı istiyorsunuz?" sorusunu yöneltti. Ortak kanı; Düzce'yi iyi bilen, yerel yönetim kabiliyeti olan, şehircilik ve planlamadan anlayan, bir sorun olduğunda hesap verebilecek, proje üretecek özellikte bir kişi başkanlık koltuğuna oturmalı...

2019'un mart ayında yapılacak yerel seçimler için süre giderek daralıyor. Seçim atmosferinin iyiden iyiye hissedildiği şu günlerde, aday adayı olmak isteyenler parti genel merkezleri ile Düzce arasında mekik dokurken, bir yandan da anketlerle halkın nabzı yoklanıyor.Bu süreçte, gönlünde başkanlık yatanlar dört gözle aday gösterilmeyi bekliyor, peki Düzce halkı nasıl bir belediye başkanı istiyor? İşte bu soruyu vatandaşa yönelttik. Görüşünü aldığımız vatandaşların tamamı işi bilen bir ismin Düzce Belediye Başkanlığı görevine gelmesi temennisini iletti.

"Yiyici olmasın..."
Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş döneminden bahsederek söze başlayan Emine Özdemir, şu görüşlere yer verdi: "Mehmet Keleş varken Düzce’de çalışmalar çok güzel gidiyordu ama ne olduysa artık gerisini bilemiyorum. Seçimlerde güzel, devlete, millete yarayan insanlar gelsin. Yiyici olmasın, bakım düzenleme yapacak daha doğrusu çalışan biri gelsin. Erkek ya da kadın fark etmez ama kadınlarımız da artık erkeklerden daha iyi çalışıyor. Partinin adı da önemli ama çalışacak kişinin adı daha önemli."

"Yağmur suyunu kanalize edemeyen adam boşu boşuna o koltukta oturmasın"
Düzce'deki bozuk yol sorununa dem vuran Özkan Alkan ise "Sağ olsunlar bu zamana kadar onların yüzünden arabaların lastikleri, amortisörleri için bir sürü para harcadık. Arkadaş bir yağmur yağıyor Asar Deresi 200 metre, Karaca Deresi 1 kilometre bile yok. Bir yağmur suyunu kanalize edemeyen adam boşu boşuna o koltukta oturmasın. Diğer bir konuda burası depremde yerle bir olmuş bir yer. Doğal olarak yaşanılan sıkıntılara çözüm bulacak biri varsa başkanlığı o yapsın. Benim için adayın adından ziyade geçmişte yaptıkları önemli. Hayatında belediye işiyle uğraşmayan bir adam niye belediye başkanlığı yapsın ki? Yani işe girerken bile bir tecrübe aranıyor. Adam hayatında inşaat işiyle uğraşmamış, yolla uğraşmamış olup belediye başkanı olursa olacağı da budur. Başkan dediğin iş yapabilecek ve yapamadığı zaman hesap verebilecek biri olması gerekiyor. Siyasi kimliğiyle değil iş yapmak için o koltuğa oturması gerekiyor." dedi.

"Başkanlığa gelecek isim halktan birisi olsun"
"Başkanlığa gelecek isim halktan birisi, o işi bilen birisi olsun." diyen Yaşar Süleymanoğlu şöyle devam etti: "Düzce’de hizmet açısından her şey eksik durumda. 10 senedir buradayım ve hala sokaklar aynı durumda duruyor. Burada çalışma yok, şehir mi kasaba mı, burasının ne olduğu belli değil. İşi bilen adamın koltuğa oturması lazım."

"Düzce’yi benimsemesi gerekiyor"
Şaban Cellat ise "Yeni belediye başkanının şu anki mevcut kişilerden hiçbirinin olmaması lazım. Bence daha çok şehircilik ve şehir planlamasından anlayan birisinin gelmesi gerekiyor. Daha çok çalışarak halkına ödün vermesi gerekiyor, yani Düzce’yi benimsemesi gerekiyor." şeklinde konuştu.

"Her yer karmakarışık"
Diğer bir vatandaş "Bu sokakları düzeltsinler başka bir şey istemiyoruz. Her yer karmakarışık. Önceki bıraktı bunun başına, bu da uğraşıyor işte. Başkandan memnun değiliz desek ne olacak. Öncekinden memnun değildik yeniden oturttular. Halkın dediği pek olmuyor." diye konuştu.

"Türkiye ne istiyorsa Düzce de onu istiyor"
"Mevcut başkan iyi, gayet güzel çalışıyor." diyen Yunus Uğur, şöyle devam etti: "Düzceli'ye soralım. Varsa bir eksik söylesinler, adam yapsın. Türkiye ne istiyorsa Düzce de onu istiyor. Yapılacak çok şey var. Sıralamaya sokmak biraz zor. Düzce’nin en başta sıkıntısı trafiktir. Bulvar Caddesi ve İstanbul caddesinin kesiştiği yerde çok yoğunluk yaşanıyor. En acil problem trafiktir.

"Çalışacak biri lazım"
Rant peşinde olmayacak, hizmet edecek birisinin başkan olması gerektiğini söyleyen Veysel Aytekin, "Dursun Ay bir şeyler yapmaya çalışıyor ama Düzce’ye hiçbir şey yapılmıyor. Benim gördüğüm kadarı ile burası gelişmiş köydür. Altyapı yok, trafik berbat. Çalışacak biri lazım, bunu da biz seçeceğiz ama Düzce’de bir partiden ineği aday göstersen o seçilir.

"A parti, B parti diye bir şey olmaz"
Görevine duyarlı bir belediye başkanı istediğini söyleyen Şükrü Çetin, "A parti, B parti diye bir şey olmaz. Sınıf ayrımı yapmaksızın, mezhep ayrımı yapmaksızın görev yapacak bir belediye başkanı istiyoruz." şeklinde konuştu.

"Düzce’mizi geliştirecek ve gerçekten yaşanılır kılacak bir başkan istiyorum"
Alperen Korkmaz da "Halkın değerlerine sahip çıkacak, ayrıca Düzce’mizi geliştirecek ve gerçekten yaşanılır kılacak bir başkan istiyorum. Düzce’de sosyal yaşamda çok eksik var. İnsanlar dışarı çıkmaktan korkuyor. Belli bir saatten sonra Düzce’nin dışarıda bulunan insan tipi farklılaşıyor. Dolayısı ile insanlar dışarıya çıkmama kararı veriyor." dedi.

"Düzce'nin en büyük eksikliği yol"
Batuhan Emek şöyle konuştu: "Çalışkan, Dürüst, Düzce’mize bir şeyler katabilecek bir başkan istiyorum. Düzce'nin en büyük eksikliği yol. Yollar gerçekten çok kötü durumda. Bunun dışında çok büyük bir eksikliği yok."

"Başkanlık için Erdoğan Bıyık’ın uygun olduğunu düşünüyorum"
Cüneyt Brada'nın düşünceleri ise şu şekilde: "Belediyemize hizmet eden bir kişi görmek istiyoruz. Şuan ki alt yapımız hala Selahattin Olcar’ın yaptığı alt yapıyla devam etmektedir. AK Parti’nin ne yaparsa yapsın seçimi kaybedeceklerini biliyorum. Ben başkanlık için Erdoğan Bıyık’ın uygun olduğunu düşünüyorum. Düzce’de eksik çok. Yapılan ışıklandırmalar falan hep eksik. Bir kar yağdığı zaman bu mermerin üstünden vatandaşlar yürüyemiyor. Eskiden parke taşı vardı, kaldırıp altındaki tadilat yapabiliyorduk. Artık bir iş makinesi geçiremiyoruz."

"Kendisini hiçbir yerde göremedik"
"Belediyelerde son zamanlarda artık başarı yok." tespitinde bulunan Murat Nemutlu, "Biz yıllardır AK Parti'ye oy verdik ama şuan yok. Ben Ömer Küçük’ü düşünüyorum ama o da yanlış partiden, MHP’den aday oluyor. Ömer Küçük’ü seviyorum. Düzce’ye yapılan hizmetlerden memnun değilim, Dursun Ay, Mehmet Keleş’ten sonra belediye başkanı oldu ama daha kendisini hiçbir yerde göremedik. Seçimler yaklaşınca başlıyorlar çalışmalara. Bu çalışmalar neden seçimden önce yapılmıyor." dedi.

"Düzgün, ahlaklı, zeki ve çevik birini istiyorum"
Kadir Eren Balkan da "Düzgün, ahlaklı aynı zamanda zeki ve çevik birini istiyorum. Parti olması önemli değil bu şehri güzel yönetebilen insan olsun. Yollar çok berbat öncelikle Beyciler tarafında şimdi Beyköy yolu yeni yapılıyor ama 10 sene, 15 senedir orası öyleydi." ifadelerini kullandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri