İSHAKLAR’DA BOZUK YOL ÇİLESİ!

Gündem 22 Haziran 2018 15:31
Videoyu Aç İSHAKLAR’DA BOZUK YOL ÇİLESİ!
A
a

Çilimli ilçesine bağlı İshaklar Köyü’nde uzun süredir asfaltlanmayan yol köylülere, çukur ve toz çilesi çektiriyor. Mıcırla kaplanan ve ‘Asfaltlanacak’ denilen yolda ayladır hiçbir çalışma yapılmamasına tepki gösteren köy sakinlerinden Mehmet Demirci, seçim sürecine atıfta bulunarak, “Vekil adayları özellikle bu yoldan bizi ziyarete gelip görsünler.” diye konuştu.

Düzce’de bozuk yol nedeniyle tepki sesi yükselen son adres Çilimli’ye bağlı İshaklar Köyü oldu. Yalnızca İshaklar’ın değil birçok köyün kestirme olarak kullandığı yolun yıllardır söz verildiği halde asfaltlanmadığını savunan köy sakinleri, bu duruma tepki gösterdi. Her tarafı çukurlarla dolan yolda ayrıca toz çilesi de çeken köylüler, yaşadıkları bu sıkıntıları yetkililere defalarca iletmelerine karşılık çözüm getirilmemesinden yakındı.

Bu yolun yapılmasını istiyoruz”
İshaklar Köyü sakini Hakan Yıldız, sitemini şöyle dile getirdi: “Buradaki sorun uzun yıllardan beri köyümüzün anayolu olan bu yolun asfalt olmayışıdır. Maalesef bu yolu arada bir kazıyarak “Asfalt yapacağız.” dediler ama bu zamana kadar olmadı. Özellikle son günlerde çukurlar, toz nedeniyle fiziki ve ekonomik sorunlarımız var. Araçlarımızın yakıttan tutun da arızalanmasına kadar ulaşım olarak zorlanıyoruz. Bu yol sadece İshaklar Köyü’ne ait değil. Bu yol yaklaşık 6 köyü ilgilendiriyor. Köyümüzde yaklaşık 700’e yakın hane zorluk çekiyor. Başka bir yol daha var ama o yol bize en az 4 kilometre kaybettiriyor. Zaman zaman acil işlerimiz oluyor ve bu yolu kullanmamız gerekiyor. Bu yolun yapılmasını istiyoruz.”

Vekil adayları bu yoldan bizi ziyarete gelsinler”
Bir diğer köy sakini Mehmet Demirci ise şöyle konuştu: “Bizim Düzce’yle bağlantımız olan bu yol gördüğünüz gibi rezil durumda. Bunu yıllardan beri dile getiriyoruz ama hiç kimse ilgilenmiyor. Yakın köyde il encümen üyesi var ve bu yolu kullanıyor ama bize yardımcı olmuyor. Seçim gelmesine rağmen sırf bu yolun durumu için bizi ziyarete bile gelmediler. Biz bu konuda çok mağduruz. Vekil adayları özellikle bu yoldan bizi ziyarete gelip görsünler. Ondan sonra gelip çayımızı, kahvemizi içsinler.”

Vekiller ziyaret etsinler, görsünler”
Yıllardır bu yolun yapılmasını beklediklerini belirten köyün en yaşlılarından Muammer Yıldız ise şunları kaydetti: “Ben 74 yaşındayım ve bizim en kestirme yolumuz burasıdır. Çoluk çocuğumuz, gelenimiz, gidenimiz bu yolu kullanıyor. Çilimli’nin Düzce için kullandığı yol burasıdır. Buraya mıcır döktüler, 5-6 ay önce greyderle söktüler. Yağmur yağdığı zaman burası araba giremez hale geliyor. Havalar açtığı zaman da dumandan inanın çamaşır asamıyoruz. Bu sıkıntıyı her seçimlerde dile getirdik ama bugün yarın yapacağız diyerek bıraktılar. Biz sıcak asfalt istiyoruz. Vekiller ziyaret etsinler, görsünler.”

Yapacağız deyip geçiştiriyorlar”
Kazım Yıldız, ise “Ben küçüklüğümden beri bu yol, köylerin ana yoluydu. Sonra nasıl olduysa buranın yolunu bıraktılar ve şuradan yol verdiler. Burası 2 buçuk kilometre yok. Asfaltlama istiyoruz. Bütün köylerin yolu asfalt oluyor da bizim yolumuz niye asfalt olmuyor. Muhtarımız gidip söylüyor. “Yapacağız” deyip geçiştiriyorlar.” dedi.

Burasının kullanılmaması için bu yol yapılmıyor”
Köy sakinlerinden Abdulkerim Tunç da “Hepimizin çoluk çocuğu var. Bir araba geçtiği zaman çocukların nasıl toz yediğini düşünebiliyor musunuz? Tozdan dolayı çocuklar evlere hapis kaldı. Yağmur yağsın diye Allah’a dua ediyoruz. Köyleri dolaştım bir tek bizim yolumuz yapılmadı. Burasının kullanılmaması için bu yol yapılmıyor. Zaten asgari ücretle çalışıyorum neden başka yolu kullanıp masraf edeyim.” şeklinde konuştu.

1000
icon
Adsız 24 Haziran 2018 15:41

Ben de ö koyun kızıyım ve yolun üstünde evim var yıllar dir aynı yapmıyor yapmıyor lar ama kullanmaya gelince herkes kullanıyor

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri