İŞÇİ VE MEMURLAR KOLLARI SIVIYOR!

Sağlık 15 Haziran 2021 13:50
Videoyu Aç İŞÇİ VE MEMURLAR KOLLARI SIVIYOR!
A
a

Türkiye, koronavirüsle mücadele kapsamında aşılama programına tüm hızıyla devam ediyor. Sağlık Bakanı Koca, SGK kayıtlı tüm çalışanların yarından itibaren aşı randevusu alabileceğini açıkladı.

Yeni tip koronavirüsle mücadelede en önemli silah olan aşılamada Türkiye'de aşama kaydedilmeye devam ediliyor. "Kolları sıvıyoruz" sloganıyla başlayan yeni dönemde haziran ayı sonuna kadar 20 yaş üstü herkesin aşılanması hedeflenirken bu doğrultuda büyük bir adım daha atıldı. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yarından itibaren (15 Haziran 2021) itibariyle SGK kaydı olan tüm memur ve işçilere aşı randevularının açılacağını duyurdu.
Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İşçi ve memurların için yarın yeni bir gün başlıyor. SGK kayıtlı tüm çalışanlar… Yarın ilk işimiz aşı randevusu almak olsun" ifadelerini kullandı.
BUGÜN AŞILAMADA REKOR KIRILDI
Türkiye'de bugüne kadar uygulanan Kovid-19 aşılamasında en yüksek günlük doza ulaşıldı. Son 24 saatte 781 bin 351 kişi aşı yaptırdı. Sağlık Bakanlığınca, Kovid-19'la mücadele kapsamında uygulanan birinci ve ikinci doz aşı miktarı saat 19.30 itibarıyla toplam 34 milyon 493 bin 508 oldu. Sağlık Bakanlığı'nın "covid19asi.saglik.gov.tr" adresinde yer alan anlık verilere göre, 14 Haziran saat 19.30 itibarıyla uygulanan birinci doz aşı sayısı 20 milyon 735 bin 173, ikinci doz aşı 13 milyon 766 bin 415 oldu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri