İŞÇİ: “DAYANMA GÜCÜMÜZ KALMADI”

Gündem 28 Şubat 2021 16:05
Videoyu Aç İŞÇİ: “DAYANMA GÜCÜMÜZ KALMADI”
A
a

‘Yığılca’nın doğasını katledecek’ tartışmalarının gölgesinde 2 yıl önce faaliyete geçen, Düzce Çimento fabrikasında, zorla işçilere fazla mesailere yıpratıldığı öne sürüldü. Fabrikada çalışan bir işçi Öncü Haber Merkezine gönderdiği ihbar mektubunda “Ayda zorunlu 100 saatten fazla mesai yapıyoruz. Artık dayanacak gücümüz kalmadı” dedi.

Yığılca ilçesinde 2 yıl önce faaliyete geçen Yığılca Çimento Fabrikasında çalışan işçilere fazla mesai yaptırıldığı iddia edildi. Öncü Haber Merkezine fabrikada çalışan bir işçi tarafından gönderilen ihbar mektubunda, şu ifadelere yer verildi: 
“Düzce Yığılca ilçesinde çimento fabrikasında çalışan bir işçiyim bedenim ve ruhum artık çok yoruldu iş kazası olmadan sesimi duyurmaya çalışan biriyim. Yorgun olduğumuzu belirttiğimiz halde, hafta tatilimiz olan pazar günleri zorunlu ve tehditle çalıştırılıyoruz. Hafta içleri de zorunlu şekilde, 3 saat mesai yaptırılıyoruz. Sosyal hayatımız kalmadı. Artık bedenen ve ruhen çöküşteyiz, ayda 100 saatten fazla mesai yapıyoruz ve zorunlu, artık dayanma gücümüz kalmadı. İş kazası olması an meselesi, bizler öldükten sonra bir şey yapılmasın. Bizler sağ iken bir şeyler yapın. Bizlere önem verin, değerli olduğumuzu hissettirin, buna çok ihtiyacımız var. Yığılca’nın sahipsiz olmadığını gösterin. Saygılarımızla.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri