İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Gündem 20 Şubat 2019 13:09
Videoyu Aç İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
A
a

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Bilim ve Teknoloji Komisyonu yönetimi Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar'ı ziyaret etti. TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, oda olarak attıkları her adımda üniversiteden destek aldıklarını belirterek DÜ Rektörü Prof.Dr.Nigar Demircan Çakar’a teşekkür etti. Ziyaretin sonunda TSO Bili ve Teknoloji Komisyonu ile Düzce Üniversitesi arasında protokol imzalandı.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Bilim ve Teknoloji Komisyonu yönetimi Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar'ı ziyaret etti.Ziyarette Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Bilim ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Murat Taştepe, Komisyon Başkan Yardımcısı ve Düzce TSO Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Sivrikaya, Yönetim Kurulu Üyesi Özkan Çakır, 6. Meslek Komitesi Başkanı Metin Topal, Düzce Üniversitesi'nden Doç. Dr. Murat Kale, Öğretim Görevlisi Erdi Yalçın, Milli Eğitim Müdürlüğü'nden Bilgin Can, Bilim ve Teknoloji Komisyonu Üyesi Ahmet Veli yer aldılar.
Şahin, destekleri için Çakar’a teşekkür etti
Komisyonun kuruluş amaçlarını, beklentilerini ve yapılması öngörülen işbirliği çalışmalarını Rektör Çakar'a aktaran Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, oda olarak attıkları her adımda Düzce Üniversitesi'nden destek aldıklarını, kendilerine bu desteği koşulsuz şartsız sağlayan başta Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar olmak üzere tüm akademisyenlere teşekkür ettiklerini söyledi. Komisyonun sadece Düzce için değil bölge ve Türkiye için de önemli hamleler yapacağını belirten Bilim ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Murat Taştepe, Teknopark ve Kuluçka Merkezi'nin öğrencilerin kullanımına açılmasının bilimin gelişmesinde önemli katkılarını olacağını, bu sayede de ticarileşebilir fikirlerin daha fazla ortaya çıkabileceğini ifade etti.
İki taraf arasında protokole imza atıldı
Ziyarette konuşan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, akademisyenliği döneminde araştırma konularından birinin de girişimcilik alanında olduğunu hatırlatarak, henüz öğrenci iken yapılacak olan girişimlerin daha verimli olabileceğini söyledi. Çakar, üniversite olarak üzerlerine düşen ne varsa yapacaklarını ifade ederken, bu ve benzeri etkinliklerin Teknopark'ta yapılıyor olmasının farkındalığı da arttırdığına işaret etti. Ziyaretin son bölümünde Düzce TSO Bilim ve Teknoloji Komisyonu ile Düzce Üniversitesi arasında protokol imzalandı.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri