İŞ ARAYANLAR İŞKUR ÖNÜNDE KUYRUK OLDU

Gündem 14 Şubat 2019 14:46
Videoyu Aç İŞ ARAYANLAR İŞKUR ÖNÜNDE KUYRUK OLDU
A
a

Devlet kadrosunda iş imkânını duyan yüzlerce işsiz vatandaş, Düzce İş-Kur binası önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Kura sonucunda mülakata çıkarak, 27 kişilik kadroya yerleşmek isteyen vatandaşlar bir umut başvurularını yaptılar.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, ülke genelinde kadrolu olarak alınacak olan kamu işçilerinin başvuruları sürüyor. Başvuruları 11-15 Şubat 2019 tarihleri arasında alınan iş fırsatını duyan vatandaşlar, Düzce İş-Kur binasında uzun kuyruklar oluşturdu. İş-Kur il Müdürlükleri, Hizmet Merkezleri ve iskur.gov.tr internet adresinden kabul edilen başvurulara vatandaşlar yoğun talep gösterdi. Düzce’de, 1’i engelli olmak üzere 7 temizlik işçisi, 1 cankurtaran, 1 aşçı yardımcısı, 1 elektrikçi, 5 güvenlik görevlisi 1 ısıtma ve sıhhi tesisatçı, 7 gençlik lideri (lisans mezunu), 3 gençlik lideri (ön lisans mezunu), 1 makine teknikeri olmak üzere 27 kişinin kadrolu iş fırsatı bulacağı başvurular sonrasında, 27 Şubat’ta Ankara’da kuralar çekilecek. Bu fırsatı kaçırmak istemeyerek, başvuruda bulunan vatandaşlar, Öncü Haber’in sorularını cevaplayarak, talep ve görüşlerini dile getirdiler.
 “İş bulmam gerekiyor”
Mezun olduğunu ve iş aradığın söyleyen İbrahim Özer, öğrenci olarak bulunduğu Düzce’de kalmak istediğini dile getirerek şunları söyledi: “Düzce’de temelli olarak kalmak istiyorum. Bunun için de iş bulmam gerekiyor. Şu anda başvuruda bulunmak için geldim. Muhasebe, çağrı merkezi gibi sektörlerde çalışabilirim. Bakalım inşallah olur.”
 “2 senedir iş arıyorum”
Uzun zamandır iş aradığını, ancak bulamadığını söyleyen Erdal Gürsu isimli vatandaş ise şu ifadeleri kullandı: “Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ilanı sonrasında başvurdum. 2 senedir işsizim, 10 sene bir fabrikada çalıştım. Sonrasında toplu çıkış verdiler. 2 senedir iş arıyorum.“
 “Torpille nereye kadar?”
İş başvurularından olumsuz cevaplar almaktan yakınan bir vatandaş ise şunları dile getirdi: “İşyerlerinde, kamuya bağlı temizlik gibi alanlarda, hastane gibi yerlere başvuruyoruz. 40 yaşını aşkı kişileri almışlar, biz iş bulamıyoruz. Amaç ne, torpille nereye kadar? Cumhurbaşkanı’mızdan yardım istiyoruz. Bize bir çare bulsun. İnsanlar sadece iş istiyor.”
 “Keleş ve Güney beni işten attırdı”
Daha önce belediyede çalıştığını belirten Sebahattin Sağlam, iş bulmak için geldiğini şu ifadelerle açıkladı: “Daha önce, geçici olarak, 6 ay çalıştım. Artık devamlı olarak çalışmak için uğraşıyorum. Sağ olsun Mehmet Keleş ve Ali Güney beni işten attırdı. Tekrardan başvurmak için geldim.”
“İstihdam istiyoruz”
İş imkânlarının geliştirilmesi yönünde talepte bulunan Gökhan Bayraktar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Artık üreten bir Türkiye istiyoruz. İş istihdamı istiyoruz. Otomotiv olur, sanayi olur, yeter ki iş olsun. 4 aydır işsizim, iş bulamıyorum.” 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri