İNTİHARI ÖNLEME İL KURULU TOPLANDI

Gündem 22 Haziran 2022 16:27
Videoyu Aç İNTİHARI ÖNLEME İL KURULU TOPLANDI
A
a

Düzce’de son dönemde artan intihara teşebbüs vakalarının önüne geçmek için, Düzce İl Sağlık Müdürlüğü harekete geçti. İl genelinde intihar ve intihar girişimlerinin engellenmesi ve bireylerin bilinçlendirilmesi için 2022 yılının ilk “İntiharı Önleme İl Kurulu” toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda gençler için özel çalışma yapılması kararı alındı.

Düzce’de son dönemde intihar ve intihar girişimlerinde yaşanan artış, tedirgin ediyor. Son haftalarda girdikleri bunalım sonucu binaların çatısına ya da köprülerin üzerine çıkan intihara kalkışan vatandaşlar, uzun süren uğraşları sonucu inmeye ikna edilirken, kimi zaman ise acı haberler geliyor.
İntihar ve intihara teşebbüs olaylarındaki alarm düzeyindeki yükseliş yetkilileri harekete geçirdi. Sosyal çalışmalara ağırlık veren Düzce İl Sağlık Müdürlüğü, ruhsal bunalımdan çıkamayıp çareyi ölüm olarak gören bireylere yenilerinin eklenmemesi ve toplumun bilinçlendirilmesi için 2022 yılının ilk “İntiharı Önleme İl Kurulu” toplantısı gerçekleştirildi.
Sağlık Bakanlığı Ulusal Ruh Sağlığı Eylem Planı kapsamında, ‘‘Gençlik” özel gündemi ile gerçekleşen toplantıda Düzce’de intihar olaylarını önlemek için farkındalık oluşturulması, intiharı önleme çalışmalarının etkin bir şekilde yürütülmesi ve kurumlar arası koordinasyon ve işbirliğinin güçlendirilmesi konuları görüşüldü.
Öte yandan toplantıda, gençlerin ruh sağlığının korunması ve psikolojik dayanıklılığının arttırılması amacıyla ilgili kurumlar ile işbirliği içerisinde yapılacak olan farkındalık ve önleme çalışmaları ele alındı.
Bu kapsamda öncelikli olarak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı öğrenci yurtlarında kalan üniversite öğrencilerinin iyilik halini güçlendirmek amacıyla, ortak bir çalışma planı oluşturulması kararı alınarak intiharı önleme çalışmaları etkin bir şekilde yürütülmesi kararı alındı.
Toplantı görüş ve önerilerin alınması ile sona erdi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri