İNŞAAT SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Gündem 8 Ocak 2018 17:05
Videoyu Aç İNŞAAT SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
A
a

Düzce'de muhtemel taşkın zararlarının önüne geçilmesi amacıyla Çilimli ilçe merkezinden geçen Karadere ve Akdere dereleri üzerinde yapılacak tersip bentleri için DSİ 5. Bölge Müdürlüğü'nde yüklenici firma ile inşaat sözleşmesi imzalandı.

DSİ 5. (Ankara) Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Düzce'yi muhtemel taşkın zararlarından korumak amacıyla önemli bir adım atıldı. Çilimli İlçe Merkezi Karadere ve Akdere İnşaatı Sözleşmesi, 5 Ocak 2018 tarihinde DSİ Ankara Bölge Müdürü Mahmut Dündar ile yüklenici inşaat firması arasında imzalandı. Sözleşmesi imzalanan Karadere ve Akdere İnşaatı kapsamında; Çilimli ilçe merkezinden geçen Akdere Deresi üzerinde 1 adet betonarme tersip bendi, Karadere Deresi üzerinde ise 2 adet betonarme tersip bendi olmak üzere toplam 3 adet tersip bendi imalatı yapılacak.

15 yılda 26 dere ıslahı
DSİ 5. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatıyla Düzce'ye son 15 yılda yapılan taşkın koruma yatırımları da açıklandı. Buna göre; 26 adet dere ıslahı ile toplamda 1 il merkezi, 53 meskûn mahal ve 32.600 dekar arazi taşkın zararlarından korunarak vatandaşların can ve mal güvenliği koruma altına aldı.

 

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri