İNÖNÜ PARKI AYLIK 200 BİN TL'YE...

Gündem 28 Eylül 2017 15:16
Videoyu Aç   İNÖNÜ PARKI AYLIK 200 BİN TL'YE...
A
a

Beklenen ihale başladı... Yıllarca sözleşme yenileyerek mevcut müstecire verdiği parklar için Sayıştay kararı sonrası ihale düzenleyen Düzce Belediyesi'nde geniş güvenlik önlemleri göze çarptı. İnönü Parkı ihalesi saat 15:00'da başlarken, mevcut işletmeci Cahit Aydın ihale başlar başlamaz söz alarak, "Bu ihale mahkeme kararı gereği yapılamaz, yapılırsa sorumlular yargılanır." dedi. İhale sonucunda Can Otomotiv aylık 200 bin TL ile İnönü Parkı'nın işletmeciliğini kazandı.

Sayıştay denetimi sonrası Düzce Belediyesi'nde "ihalesiz kiralama" dönemi de kapandı. Önceki yıllarda mevcut müstecirlerle sözleşme yenilemesine gidilerek verilen işletmeler artık ihaleye çıkıyor. Bu kapsamda Kültür Mahallesi'nde bulunan İnönü Parkı ile Uzunmustafa Mahallesi'nde bulunan Konak Gazinosu için bugün ihale düzenlendi. Teklif usulü arttırma ile 3 yıl süreyle kiraya verilecek iki parkın ihalesi Belediye Meclisi Toplantı Salonu'nda yapılıyor.

Geniş güvenlik önlemi
İhale nedeniyle belediye girişinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Belediyeye girenler hem x-ray cihazından geçirildi hem de kaba üst araması yapıldı. Ayrıca olası bir olumsuz duruma karşı hazır bekleyen polis ekipleri belediyeye girişleri kamera ile kayıt altına aldı.

İhaleye katılanlar
İhaleye katılan toplam firma ve kişi sayısı toplam 7 olarak açıklandı. Mevcut İşletmeci Cahit Aydın'ın yanı sıra Hesaplı Grup İnşaat, Ekrem Büyükbaş, Can Otomotiv, Abdullah Bahadır Taşkent, Şeref Yalçın ve belediyenin şirketi YEYPAŞ ihalede hazır bulundu.

Mevcut işletmeci Aydın: Bu ihale mahkeme kararı gereği yapılamaz
İhalenin ilk dakikalarında söz alan mevcut müstecir Cahit Aydın, "Bu ihale mahkeme kararı gereği yapılamaz, yapılırsa sorumlular yargılanır." dedi ve gerekçe olarak da 1. Sulh Hukuk Mahkemesi'nde Düzce Belediyesi aleyhine açtığı davada alınan ara kararı gösterdi.

Başkan Yardımcısı Güney de ihalede
Bunun üzerine ihale komisyonu 5 dakika ara verme kararı alırken, basın mensupları salondan çıkartıldı. İnönü Parkı ihalesi başladıktan bir süre sonra Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güney de meclis salonuna giriş yaptı.

Emniyet Müdür Yardımcısı da bilgi aldı
Ayrıca Düzce İl Emniyet Müdür Yardımcısı Oktay Özbakır ile Asayiş Şube Müdürü Cengiz Duran da ihale öncesi gelerek son durum hakkında bilgi aldı. Polis, zabıta ve belediyede görevli özel güvenlik ekipleri toplantı salonu önünde bekliyor.

Geçici teminat tutarları
Geçici teminat tutarı 15 bin 600 TL olan İnönü Parkı için aylık tahmini kira bedeli KDV hariç 13 bin TL olarak açıklandı. Geçici teminat tutarı 7 bin 200 TL olan Konak Gazinosu için ise tahmini kira bedeli KDV hariç 6 bin TL olarak belirtildi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri