İLK TALİP İLÇE BAŞKANI ÇAMLI

Gündem 11 Ekim 2018 16:21
Videoyu Aç  İLK TALİP İLÇE BAŞKANI ÇAMLI
A
a

CHP İl Başkanı İlhan Duru, 2019 yılının mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde Yığılca Belediye Başkanlığı için CHP’nin ilk aday adayının partisinin Yığılca İlçe Başkanı Zeynel Çamlı olduğunu açıkladı. Duru ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’ye iftira attığını iddia ederek, “Atılan bu iftiralar ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik krizi örtbas etmek, gündemi değiştirmeye yönelik yapılmış hamledir.” dedi.

CHP Düzce İl Başkanı İlhan Duru, dün parti binasında düzenlediği basın toplantısında, hem CHP’nin Yığılca Belediye Başkanlığı için ilk aday adayını açıkladı hem de ülke gündemini değerlendirdi.

Çıktığı bu yolda her zaman yanındayız”

Yerel seçimlere yönelik hazırlıkların sürdüğünü belirten Duru ilk aday adaylığını açıklayan ismin CHP Yığılca İlçe Başkanı Zeynel Çamlı olduğunu kaydederek şöyle konuştu: “Yığılca İlçe Başkanlığı’nın görevini yürüten Zeynel Çamlı, medeni cesaret göstererek ilimize ilk aday adaylığını açıklayan arkadaşımız olmuştur. Çıkmış olduğu bu yolda, bizim her zaman yanında olduğumuzu belirterek, başarılar dilerim.”

Atılan bu iftiralar ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik krizi örtbas etmek içindir”
Sözü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü ile ilgili söylemlerine getiren Duru, “Mustafa Kemal’in önderliğinde İsmet İnönü’nün yürüttüğü devrimler, 15 yılda sonuca ulaşmış, ekonomik ve çağdaş bir devlet olmaya başlamıştı. Bugünkü iktidar ise, cumhuriyetin kazanımlarını tek tek yabancılara sattı. Sömürgeleşme sürecine giren ülkemizi, ekonomik olarak karşı karşıya bıraktı. İçerisinde bulunduğumuz ekonomik krizi saklamak isteyen iktidar, krizin faturasını dış güçlere bağlamakta. Diğer taraftan büyük devletlere kafa tutar gibi yapıp bir yandan da cumhuriyetin kurucularına çeşitli iftiralar atarak cumhuriyet düşmanlarını yanına çekmeye çalışıyor. Bunun son örneğini İsmet İnönü’ye attığı iftiralardır. Atılan bu iftiralar ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik krizi örtbas etmek, gündemi değiştirmeye yönelik yapılmış hamledir. Yapılan bu tür iftiralar 1. ve 2. İnönü Zaferleri’ni kazanmış, Kurtuluş Savaşı’mızın öncü kahramanlarımızdan İsmet İnönü’nün itibarını hiçbir şekilde zedeleyemez.” dedi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri