İLK SOMUT ADIM ATILDI

Gündem 15 Ocak 2018 16:41
Videoyu Aç İLK SOMUT ADIM ATILDI
A
a

Düzce’de sanayi sektörünün en başlı sıkıntısı olan kalifiye eleman ihtiyacının giderilmesi için önemli bir proje hayata geçiriliyor.Düzce Valiliği tarafından hazırlanan ve Doğa Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Düzce Nitelikli İstihdam ve Strateji Geliştirme Merkezi Projesi için protokole imzalar atıldı. Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Döner Sermaye İşletmesi bünyesinde kurulması planlanan “Düzce Nitelikli İstihdam ve Strateji Geliştirme Merkezi” Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyacak.

Düzce’de imalat sektöründe faaliyet gösteren firmaların temininde güçlük çektiği nitelikli ara elemanların yetiştirilmesi amacıyla kurulacak olan Düzce Nitelikli İstihdam ve Strateji Geliştirme Merkeziiçin ilk somut adım bugün atıldı.Düzce Valiliği himayesinde geliştirilen ve Doğa Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından desteklenen proje ile ilgilivalilik makam toplantı salonunda protokol imza töreni gerçekleştirildi.

İmza töreni düzenlendi
ValiZülkif Dağlı başkanlığında gerçekleştirilen imza törenine, MARKA Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu ve proje ortakları İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İş-Kur İl Müdürlüğü, Düzce Borsa İstanbul MTAL Döner Sermaye İşletmesi, Düzce İl Özel İdaresi, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Düzce Esnaf ve Sanaatkarlar Odaları Birliği yetkilileri katıldı.

Türkiye’de bir ilk olacak
Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Döner Sermaye İşletmesi bünyesinde kurulması planlanan “Düzce Nitelikli İstihdam ve Strateji Geliştirme Merkezi” Türkiye’de bir ilk olması açısından da büyük önem taşıyor. Düzce modelinin uygulanmasından sonra ülke genelinde ve her ilde faaliyet gösteren 669 döner sermaye işletmesine örnek model olması düşünülüyor.Proje ile hedef kitlenin mesleki, teknik bilgi ve beceri kazanımlarının arttırılmasına yönelik eğitim müfredatında mesleki niteliği arttırıcı eğitim modüllerini ön plana çıkararak uygulamalı eğitim faaliyetlerinin gerçekleştireceği modern eğitim merkezinin kurulması planlanıyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri