İLK ÖNCE DÜZCE’Yİ DÜŞÜN!

Gündem 7 Ağustos 2018 14:46
Videoyu Aç İLK ÖNCE DÜZCE’Yİ DÜŞÜN!
A
a

Basın mensuplarıyla gerçekleşen kahvaltılı toplantıda konuşan MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin’i Düzce için birliktelik ortamını sağlayamadığı noktasında eleştirdi. Keskin’in seçimin ardından ilk düşüneceği konunun Düzce olması gerektiğini söyleyen Caboğlu, “Seçim sonrası ‘Düzce’yi nasıl kalkındırırız, sorunları nasıl çözeriz’ gündemiyle muhalefet il başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla bir toplantı düzenlemeliydi.” dedi. Ayrıca Düzce’yi hep birlikte kalkındırma çağrısı yaptı.

Parti olarak basın mensuplarına yönelik düzenledikleri kahvaltılı programda MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ile birlikte basına açıklamalarda bulunan MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu’nun gündeminde Düzce’nin çözüm bekleyen sorunları vardı.

Düzce’nin önemli sorunları var”

Yılmaz’ın ardından açıklamalarda bulunan MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, şu değelendirmelerde bulundu: “Yakın bir zamanda seçim geçirdik. Seçimden sonra iktidar siyasi partiye mensup olan bir il başkanının ilk olarak Düzce’yi düşünmesi gerektiğini düşünüyorum. Seçimden çıkıldıktan sonra diğer muhalefet il başkanları olur, sivil toplum kuruluşları olur, “Yakında bir seçim atlattık ne yapılması gerekir?” gibi şeylerin konuşulması gerekir. Daha yeni seçimden çıkılmış “Düzce’yi nasıl kalkındırırız, sorunları nasıl çözeriz” bunlar konuşulmalı. Şimdi farklı bir partiden vekil var. Siz aynı partide olduğunuz için yukarıya telkin edemediğiniz konular vardır ve bu noktada bu bir fırsattır. Bu şekilde Düzce ele alınabilir. Düzce’nin önemli sorunları var. Ben sayın vekilimle birlikte 99 yılında siyasete başladım. Ben il başkanı olana kadar Düzceli değilmişim. Düzce’nin o kadar çok sorunu var ki.”

Bu dönem Düzce’ye sahip çıkın”

Caboğlu, açıklamalarına şöyle devam etti.“Geçenlerde eski belediye binasının önünden geçiyorum ve esnafın biri “Allah sizden razı olsun. Biz 16 yıldır bırakın siyasilerin ziyaretini kendilerini caddede göremiyoruz. Siz seçimden sonra sahaya indiniz, teşekkür mahiyetinde ziyaretler yapıyorsunuz. Bunlarda bu şekilde inmeye başladılar.” dedi. Bu bir milat olsun. Düzce’nin çok sorunları var ve bunları ele alalım. Siyaseti artık düşünmeyelim. Fahri Bey yanılıyor. Halk 16 yıl size büyük fırsat tanıdı. Bu nedenle bu dönem Düzce’ye sahip çıkın. Düzce ile ilgili yeni projeler üretin. Bizi de muhalefet partisi olarak değerlendirsinler ama Düzce’yi kalkındıralım. Komşu illere bakıyoruz ve gerçekten bizden çok çok öndeler.”

1000
icon
akçakocalı 7 Ağustos 2018 23:02

15 Mayıs’ta yapılacak kurultay için geri sayımın sürdüğü MHP’de sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. MHP Düzce il teşkilatının suskunluğunu korumasına rağmen birçok il ve ilçe teşkilatının kurultay çağrısında her geçen saat yenileri ekleniyor. MHP Düzce İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Akçakoca Belediye Başkan adayı Okan Yanmaz, tavrını net olarak Meral Akşener'den yana koydu. Akşener'in saflarında yerini alan Yanmaz, Bahçeli'ye resmen savaş ilan etti. 15 Mayıs Pazar günü yapılması planlanan MHP Genel Kurulu’nda genel başkan adayı olan Meral Akşeni’i destekleyen Okan Yanmaz, Akşener’i İzmir’de yalnız bırakmadı. Eşi Nursel Yanmaz ile Akşener’in İzmir programına katılan Yanmaz ailesi Akşener ile bir süre görüştü. HALK DEĞİŞİM İSTİYOR Ülkenin içinde bulunduğu durumdan dolayı MHP’deki değişimi kaçınılmaz görüyorum diyen Okan Yanmaz, MHP tabanı ve Türk milleti MHP’deki muhalefet hareketi ve kongreyi destekliyor artık bu çıkış ve istek MHP genel başkanlığı yarışından çıkarak adeta

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri