İLK KONGRE HEYECANI

Gündem 2 Nisan 2018 13:20
Videoyu Aç İLK KONGRE HEYECANI
A
a

Düzce Brode Sanayiciler Derneği, ilk olağan genel kurulunu yaptı. Yeni seçilen Dernek Başkanı Mehmet Tuncer, dünyada brode sektörünün en güçlü olduğu ülkenin Türkiye olduğunu ve Düzce’nin ise Türkiye’de 3. sırada bulunduğunu söyledi.

Düzce Brode Sanayiciler Derneği’nin ilk olağan genel kurulu geçtiğimiz günlerde Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrası divan heyetinin oluşturulduğu genel kurul, gündem maddeleri arasında yer alan yönetime daha fazla kişinin katılımını ve katkı sağlamasını hedefleyen tüzük değişikliği hakkında yapılan görüşme ile devam etti.Mevcut yönetim kurulu üyesi sayısını beşten dokuza; mevcut denetim kurulu üyesi sayısını ise üçten beşe yükseltilmeyi öngören tüzük değişikliği oy birliği ile kabul edildi.

Veri tabanı oluşturmayı hedefliyoruz”
Yeni seçilen Dernek Başkanı Mehmet Tuncer, brode sektörünün Düzce için çok önemli olduğunu, tüm brodecileri dernek olarak ziyaret edeceklerini ve derneğe üye olmaya davet edeceklerini söyledi. Düzce’nin brode imalat kapasitesinin belirlenmesini teminen işyerlerinin kapasite durumlarını alarak bir veri tabanı oluşturmayı hedeflediklerini ifade eden Tuncer, dünyada brode sektörünün en güçlü olduğu ülkenin Türkiye olduğunu ve Düzce’nin ise Türkiye’de 3. sırada bulunduğunun özellikle altını çizdi.

Her ay sektör istişare toplantısı yapılacak
Derneğin daha işlevsel olması ve sektöre daha fazla fayda getirmesini sağlamak adına her ay sektör istişare toplantısı yapılmasına karar verildi. Yapılan seçim sonucunda dernek yönetim kurulu, denetim kurulu ve yedek üyeler şu şekilde oluşturuldu:

Yönetim kurulu: Mehmet Tuncer (Yönetim Kurulu Başkanı), Abidin Hızel (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı), Mehmet Türkel (Muhasip ), Kazım Baş (Sekreter) ve Mustafa Koloğlu (Üye)Yönetim kurulu yedek üyeleri: Cem Komit ; Selahattin Aydın, Kazım Çilli, İbrahim Yerli ve Erdal Yıldırım

Denetim kurulu: Ahmet Duman, İbrahim Zurnacı ve Murat Uysal
Denetim kurulu yedek üyeleri: Bülent Çilli, M.Sait Gençaslan ve Abdullah Çalışkan

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri