İLK İCRAATI KREDİ ÇEKMEK OLDU!

Gündem 9 Nisan 2019 17:27
Videoyu Aç İLK İCRAATI KREDİ ÇEKMEK OLDU!
A
a

31 Mart Yerel Seçimleri'nin ardından Akçakoca Belediyesi'nin ilk meclis toplantısında dikkat çeken kararlar alındı. Adaylık sürecinde krediyle borçlanmaya karşı olduğunu sık sık yineleyen yeni Başkan Okan Yanmaz'ın başkanlığındaki toplantıda 2.5 milyon TL'lik kredi meclisten geçti. Ayrıca bir önceki Başkan Cüneyt Yemenici döneminde hazırlanan 2018 yılı faaliyet raporu kabul edilmedi. Bu duruma tepki gösteren Yemenici, "Faaliyet raporunun reddedilmesi için 4/3 çoğunluk gerekmektedir. Hiçbir hukuki yaptırımı yoktur." ifadelerini kullandı.

Borca karşı çıkan Başkan krediye sessiz kaldı

Akçakoca Belediyesi'nin seçimler sonrası ilk meclis toplantısında borçlanma kararı alındı. Yeni Belediye Başkanı Okan Yanmaz'ın başkanlık ettiği toplantıda, 2.5 milyon TL kredi çekilmesi gündeme geldi. Başkan adaylığı sırasında eski Başkan Cüneyt Yemenici'yi çekilen krediler üzerinden eleştiren ve yüksek maliyetli projelerle belediyenin borç yükünü arttırmakla itham eden Yanmaz'ın ilk icraat olarak başkanlık ettiği mecliste kredinin geçmesine izin vermesi dikkat çekti.

2018 Yılı Faaaliyet Raporu reddedildi

Toplantıda dikkat çeken bir diğer karar ise yönetim değişse bile genellikle onaydan geçen faaliyet raporunun kabul edilmemesi oldu. Meclis toplantısının gündem maddelerinden biri olan 2018 Yılı Faaaliyet Raporu'nun okunması ve görüşülmesi sonucunda rapor meclisten geçmedi.

Yemenici'den tepki: Eserlerimiz herkesin gözünün önündedir, Allah var, gam yok...

Bu duruma sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösteren Yemenici, ret için gerekli olan 4'te 3 çoğunluk sağlanamadığı gerekçesiyle alınan kararın hükmü olmadığını savundu. Yemenici paylaşımında şu ifadeleri kullandı: "Faaliyet raporu nedir ve nedemektir iyice okuyup öğrenmek lazım. Faaliyet raporunun reddedilmesi için 4/3 çoğunluk gerekmektedir. Hiçbir hukuki yaptırımı yoktur. Daha önceki 4 yılda tüm faaliyet raporlarımız oy birliği ile onaylanırken ve biz görevi devraldığımızda bir önceki yönetimin faaliyet raporunu oybirliği ile onaylarken bugün meclis toplantısında yaşananlar çok manidar gözükmektedir. Belediyemizdeki görev süremiz boyunca sayıştay ve içişleri bakanlığından heryıl müfettişler gelmiş ve alnımızın akıyla tüm denetimlerden çıkmışızdır. Seçim süreci boyunca algı yapmaya çalışanlar seçimden sonrada algı operasyonuna devam etmektedirler. Belediye yönetmeyi spor kulübü yönetmek zannedenler, yönetimin ibraa edilmemesi diye birşey söz konusu değildir. Hiçbir an bahane üretmeden hizmet ürettik ve eserlerimiz herkesin gözünün önündedir. Allah var, gam yok..."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri