İLK DURAĞI HÜKÜMET KONAĞI OLDU

Gündem 29 Nisan 2022 12:28
Videoyu Aç İLK DURAĞI HÜKÜMET KONAĞI OLDU
A
a

Düzce bugün önemli bir ismi ağırlıyor. Bir dizi temaslarda bulunmak üzere kente gelen Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın ilk durağı Düzce Valiliği oldu. Bakan Akar, şehit ve gazi yakınlarıyla iftar yaptı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan Düzce'ye ilk resmi ziyaretini gerçekleştiriyor. Bugün Düzce'nin konuğu olan Bakan Akar, kentte bir dizi ziyaret serisi gerçekleştiriyor. Saat 18.00 sıralarında kente gelen Akar’ın ilk durağı Düzce Valiliği oldu.
İlk durak Düzce Valiliği
Bakan Akar’ı burada Düzce Valisi Cevdet Atay, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce Milletvekili Fahri Çakır, Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keksin, MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Günal, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, belediye başkanları ve diğer protokol üyeleri karşıladı. Valilik makamında ağırlanan Bakan Akar’a Vali Atay Türk Bayraklı tablo hediye etti.
Belediye ve il başkanlığı ziyaretleri
Bakan Akar, Düzce temasları sırasında Düzce Belediyesi’nde Başkan Dr. Faruk Özlü’yü ziyaret etti. Ziyaretinde açıklamalarda bulunan Bakan Akar, Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'ye Düzce'de yaptığı çalışmalar ile ilgili teşekkür etti. Bakan Akar, "Yeşil Düzce'ye gelmekten dolayı çok büyük mutluluk duydum. Helikopterle geldiğim için Düzce'nin ne kadar çok yeşil olduğunu görme imkanı buldum. Bu şehrin bu kadar güzel olmasında emeği geçenlerden teşekkür ediyorum" dedi. 
Bakan Akar ardından AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. AK Parti İl Başkanlığı'na yapılan ziyaret basına kapalı olarak gerçekleştirilirken, İl Başkanı Mustafa Keskin, Bakan Akar'a Düzce ile ilgili birifing verdi.  
Bakan Akar, şehit aileleri ve gazilerle iftarda bir araya geldi
Valilik ve Belediye Başkanlığı ziyaretinin ardından basına kapalı bir şekilde AK Parti İl Başkanlığını ziyaret eden Bakan Akar, Şehit Aileleri ve Gazilerle birlikte iftar açmak üzere Bahçeşehir Bağlantı yolu üzerinde bulunan bir restorana geçti.
 İftar sonrası misafirlere hitaben bir konuşma gerçekleştiren Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar şunları söyledi;
"Operasyona kilit ismini vermemizin bir anlamı var. Pençe Kilit Operasyonu ile hududumuzu her türlü dış etkiye karşı kilitliyoruz"
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Operasyona kilit ismini vermemizin bir anlamı var. Pençe Kilit ile hududumuzu her türlü dış etkiye karşı kilitliyoruz." dedi.
Türkiye Cumhuriyeti'nin nüfusu, vatanı, kültürü, tarihi ve ordusuyla güçlü bir devlet olduğunu belirten Akar, "85 milyon olarak, bin yıldan beri yaşadığımız bu coğrafyada varlığımızı sürdüreceğiz. İbni Haldun'un dediği gibi nasıl coğrafya kaderse, Türkiye de asil milletimiz de bu coğrafyanın kaderidir." diye konuştu.
Türkiye'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde uluslararası ortamda özne haline geldiğini dile getiren Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin de bu kapsamda ülkesinin ve milletinin egemenliğini, bağımsızlığını, hak alaka ve menfaatlerini korumak için kendisine verilen görevleri yerine getirmeye azim ve kararlılıkla devam ettiğini bildirdi.
 
Hain darbe girişimine rağmen Türk Silahlı Kuvvetlerinin dimdik ayakta olduğunu vurgulayan Akar, "Türk Silahlı Kuvvetleri, yaptığı operasyonlarla, tatbikatlarla bazılarının heveslerini kursağında bıraktı. 'Türk Silahlı Kuvvetleri artık bunları başaramaz' diye yapılan propagandanın hiçbir anlamı olmadığını bir kez daha bütün dünyaya gösterdi." ifadelerini kullandı.
 
Hulusi Akar, terörle mücadele operasyonlarında gelinen başarılı noktaya değinerek, şunları söyledi:
 
"Asil milletimizi, 40 yıldan beri başına musallat olan terör belasından kurtarmakta kararlıyız. Bu kapsamda 'ölürsem şehit kalırsam gazi' anlayışı içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yurt içinde ve sınır ötesinde mücadelemize en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edeceğiz. Terörist neredeyse hedefimiz orası. Terör belasından kurtulduktan sonra milletimizin çok daha rahat, güven içinde hayatını sürdürmesi mümkün olacak."
 
- "Korku dağları bekliyor"
 
Bakan Akar, Pençe Kilit Operasyonu'na ilişkin de "Operasyona kilit ismini vermemizin bir anlamı var. Pençe Kilit Operasyonu ile hududumuzu her türlü dış etkiye karşı kilitliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.
Mehmetçik'in nefesinin teröristlerin ensesinde olduğunu vurgulayan Akar, şunları kaydetti:
"Teröristler bunu hissediyor. Korku dağları bekliyor. Korktukları başlarına gelecek. Tüm konuşmalarında bittiklerini görüyorlar. Operasyon alanımızda birçok mağara var. Bu mağaraları tek tek temizlemek suretiyle operasyonumuz büyük bir başarıyla devam ediyor. Alçakça döşenen el yapımı patlayıcılardan dolayı şehitlerimiz var. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Şehit ailelerine söz verdiğimiz gibi şehitlerimizin kanları yerde kalmadı, kalmayacak. Şehitlerimizin ve gazilerimizin yakınlarının gözyaşlarının hesabını sorduk, sormaya devam edeceğiz. Şu ana kadar Mehmetçik 57 teröristi etkisiz hale getirdi. Önümüzdeki günlerde bu sayının çok daha artacağını söyleyebiliriz."
Türk Silahlı Kuvvetlerinin tek hedefinin teröristler olduğunu belirten Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin faaliyetlerini, tüm komşularının egemenlik haklarına ve toprak bütünlüğüne saygılı olarak gerçekleştirdiğini anlattı.
"Öcümüzü aldın"
 
Şehit aileleri ve gaziler için ne yapılması gerekiyorsa yaptıklarını, yapmaya da devam edeceklerini dile getiren Akar, "Milletimiz şehitlerine, gazilerine sahip çıkmakta, onların ailelerine gereken tüm saygıyı göstermektedir." dedi.
 
İftar sonrası şehit yakınları ve gazilerle tek tek sohbet eden Akar, çocuklarla yakından ilgilendi. Bakan Akar'a şehit yakınlarından biri, "Öcümüzü aldın Allah senden razı olsun, seninle her zaman gurur duyuyoruz." diyerek seslendi.
Öte yandan, Bakan Akar, Düzce'de Valilik ve Belediye Başkanlığının yanı sıra AK Parti ve MHP il başkanlıklarını da ziyaret ederek, yaklaşan Ramazan Bayramı'nı kutladı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri