İLK 5’TEYİZ AMA…

Ekonomi 20 Şubat 2017 11:12
Videoyu Aç İLK 5’TEYİZ AMA…
A
a

Türkiye Bankalar Birliği’nin 2017’nin ocak ayı verilerine göre; Düzce karşılıksız çekte bir çok ili sollayarak, 5. sıraya oturdu. Karşılıksız çıkan çeklerin ibraz edilen tüm çeklere oranına bakıldığında en yüksek oranlar doğa ve güneydoğu illerinde çıkarken, ardından batıda ilk sırayı Düzce alıyor.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’de de ticari hayatı olumsuz etkileyen karşılıksız çeklerin, giderek artış gösterdiği son açıklanan verilerle bir kez daha ortaya çıktı. Düzce, karşılıksız çıkan çeklerde Türkiye’de 5. sıraya yerleşti.Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi, "Ocak Ayı Çek Raporu"nu yayınladı.

Karşılıksız çeklerin tutarı yüzde 30 arttı
Yılın ilk ayında, bankalara ibraz edilen çek tutarı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 52 artarak 69 milyar TL, seviyesinde gerçekleşti. Karşılıksız işlemi yapılan çeklerin tutarı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30 oranında artarken, karşılıksız işlemi yapılan çek adedi yüzde 44 oranında arttı.Karşılıksız işlemi yapılan çeklerin bankalara ibraz edilen çeklere oranı tutar olarak geçen yılın aynı dönemine göre 0,5 puanlık azalışla yüzde 3,3 olurken, adet olarak 0,6 puanlık azalış ile yüzde 3,1 oldu.

Düzce Batı’da zirvede yer aldı
Karşılıksız işlemi yapılan çeklerin il bazında dağılımına göre Düzce, adet olarak, karşılıksız işlemi yapılan çeklerin ibraz edilen çeklere oranının en yüksek olduğu 5 il arasında yer aldı. 5 il sırasıyla yüzde 6,4 ile Iğdır, yüzde 6 ile Ağrı, yüzde 4,6 ile Bitlis ve Şanlıurfa, yüzde 4,5 ile Düzce oldu. Doğu ve güneydoğu illerinden sonra karşılığı olmayan çeklerdeki sıralamada Düzce’nin yer alması dikkat çekti.Karşılıksız işlemi yapılan çek tutarı ve adedinin en fazla olduğu 5 il ise sırasıyla İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya ve İzmir oldu.

 

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri