İLAN

Resmi İlan 1 Eylül 2016 12:00
Videoyu Aç İLAN
A
a

T.C. DÜZCE 1.(Sulh Hukuk Mah.) Satış Memurluğu 2013/7 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği,kıymeti, adedi, önemli özellikleri: 
1.NOLU TAŞINMAZIN
Özellikleri  : Düzce İl, Merkez İlçe, 185 Ada No: 27 Parseline kayıtlı Eski hal sokağı polis karakolunun karşı sokağında deprem görmüş binanın bir tarafı 5, bir tarafı 3 katlı olan taşınmaz.
Adresi  : Camikebir Mahallesi ara sokak bila No Merkez Düzce
Yüzölçümü  :427,83 m2 arsa üzerinde 
Arsa Pay  : Hisseli taşınmaz 
İmar Durumu  : Ticari ve Konut Sahasında
Kıymeti  : 427.860,00 TL 
KDV Oranı  : 427.860,00 TL
Kaydındaki Şerhler  : Paydaşların payı hacizli
1.Satış Günü : 21/07/2014 günü 14:00-14:10 arası
2.2. Satış Günü : 21/08/2014 günü 14:00 – 14:10 arası
3.Satış Yeri : Düzce 1. sulh Hukuk Duruşma salonu – null null / null
Satış şartları: 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatiş.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırmada gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. 
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. %05,69 Damga vergisi, %18 KDV, %040 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. %1 Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 
4- Satış bedeli hemen veya  verilen mühlet içinde ödenmezse İcra İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacaklarını, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri