İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. YASİN YILMAZ İLE GÖRÜŞTÜLER…

Gündem 28 Mayıs 2020 17:28
Videoyu Aç İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. YASİN YILMAZ İLE GÖRÜŞTÜLER…
A
a

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Aziziye Mahallesi’nde bulunan pazaryerindeki Köylü Pazarı alanında satış yapmalarına izin verilmeyen köylü üreticiler, bugün  2. kez Düzce Valiliği önüne giderek seslerini duyurmaya çalıştı. Valilik yetkilileri ve polis ekiplerinin uzun süren ikna çabaları sonuç vermeyince, köylü üreticilerin aralarından seçilen 3 temsilci, Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ile görüştürüldü.

Tüm Dünyayı etkisi altına alan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Pandemi” olarak ilan edilen Yeni Tip Covid – 19 tehdidi devam ediyor. Tüm Türkiye’de olduğu gibi, Düzce’de de tedbirler en üst seviyede tutulurken, salgına karşı alınan önlemler kapsamında Aziziye Mahallesi’nde kurulan Pazaryerinin Köylü Pazarında tezgah açmalarına izin verilmeyen köylü üreticiler, bugün yine pazaryerindeki alana alınmadı. Bunun üzerine 2. kez Düzce Valiliği önünde toplanan köylü üreticiler, çözüm istedi.
“Biz Köylüyüz… Biz Bu Milletin Eefendisiyiz…”
Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ile görüşmek isteyen köylülerin bu talebi geri çevrildi. Araya Düzce Valiliği yetkilileri ve polis ekiplerinin girmesine rağmen Vali Dağlı ile görüşmek isteyen köylüler, “Biz köylüyüz. Biz bu milletin efendisiyiz.” diyerek, duruma tepki gösterdi.
İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ile Görüştürüldüler
Polis ekiplerinin uzun süren ikna çabaları sonuç vermeyince,  yaşanan yoğun telefon trafiğinin ardından, köylü üreticilerin aralarından seçilen 3 temsilci, İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ile görüştürüldü.
“Ürünlerimiz Elimizde Kaldı… Bizim Zararımızı Kim Karşılayacak?
Konu ile ilgili Öncü Haber Muhabirinin sorularını yanıtlayan köylü üreticiler, “Hal’den gelen pazarcılara satış yapmaları için izin veriliyor, bize neden verilmiyor? Bu virüsü biz mi taşıyoruz? Ürettiğimiz ürünler elimizde kaldı. Birçoğu çürüdü. Bizim zararımızı kim karşılayacak? Biz köyümüzde ürettiğimiz ürünleri satmak istiyoruz. Biz, diğer pazarcılardan ucuza ürün satıyoruz. Hem halkımıza ucuz ürün satıyoruz, hem de ekmek paramızı kazanıyoruz. Bu mu battı gözlerine. Biz hakkımızın peşindeyiz.” dedi.
Toplantıdan Olumlu Sonuç Çıkacak mı?
Köylülerin İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ile yaptıkları görüşmenin ardından, konunun İl Hıfzıssıhha Meclisi Toplantısında masaya yatırılacağı bildirilirken, toplantıdan olumlu sonuç çıkması bekleniyor.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri