İKTİDAR SORUNLARI GÖRMEZDEN GELİYOR

Gündem 16 Eylül 2018 13:25
Videoyu Aç İKTİDAR SORUNLARI  GÖRMEZDEN GELİYOR
A
a

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Düzce İl Temsilcisi Hüseyin Arslan ve üyeler, Spor Sokak girişinde düzenledikleri basın toplantısında, yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle hükümete tepki gösterdi. Arslan, AK Parti iktidarının ülkenin sorunlarını görmezden geldiğini savundu.

Yaşanan ekonomik sıkıntılara tepkiler gelmeye devam ediyor. Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Düzce İl Temsilcisi Hüseyin Arslan ve sendika üyeleri de Spor Sokak girişinde bir araya gelerek basın açıklamasında bulundu.

Yurttaşlarımızın açlık ve yoksulluk feryadına kulak tıkamaktadır”
Açıklama yapan Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Düzce İl temsilcisi Hüseyin Arslan, şu ifadelere yer verdi: “Açlık sınırının 2 bin 164 TL, yoksulluk sınırının da 8 bin 119 TL’yi geçtiği ülkemizde yurttaşlarımız günden güne yoksullaşırken, sofrasındaki ekmeği gün geçtikçe daha da küçülmektedir. Yurttaşlarımız artık mutfağındaki temel besin maddelerini dahi karşılayamaz duruma gelmiş, yapılan her zam karşısında insanlarımız her yeni güne yeni zorluklar ile başlamak zorunda kalmıştır. Sadece Ağustos ayı içerisinde 4 kişilik bir ailenin beslenme ihtiyaçları olan temel gıda ürünleri için harcamaları gereken tutar bir önceki aya göre yaklaşık yüzde 2 oranında artmıştır. Ülkemiz, Dünya’nın en büyük ikinci un ihracatçısı konumunda iken ne yazık ki bir dilim ekmeğe muhtaç hale gelmiş bulunmaktayız. 24 Haziran seçimleri ile tek adam rejimini ilan eden AK Parti iktidarı, ülkenin sorunlarını görmezden gelmekte ve yurttaşlarımızın açlık ve yoksulluk feryadına kulak tıkamaktadır.”

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri