İKİNCİ ERDOĞAN DÖNEMİ BAŞLIYOR

Gündem 21 Mayıs 2017 10:34
Videoyu Aç İKİNCİ ERDOĞAN DÖNEMİ BAŞLIYOR
A
a

AK Parti 3. Olağanüstü Kongresi, bugün yapılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeniden genel başkan olacak. Parti yönetimi de yenilenecek. 81 ilden 1565 otobüsle Ankara’ya giden partililerden kongreye 100 bin kişinin katılması bekleniyor. Erdoğan'ın Genel Başkan olacağı AK Parti 3. Olağanüstü Kongre Ankara Arena Spor Salonu'nda yapılıyor. Kongrede AK Parti yönetimi de yen

Ak Parti’de ‘İkinci Erdoğan’ dönemi bugün yapılacak olağanüstü kongreyle başladı. Kongre için partililer salonu doldurdu. Salona sığmayanlar için salonun dışında ekranlar kuruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 998 gün sonra genel başkan seçileceği kongrede, 6 aylık reform adımlarının atılacağı yol haritasını açıklayacak. Başbakan Binali Yıldırım için tüzük değişikliği ile ilk kez genel başkan vekili makamı oluşturulacak. ‘Rabia’ tüzüğe girecek. Kongre ilklere sahne olacak.

Düzce’den 16 otobüs 700 partili
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın partinin yeniden Genel Başkanı olacağı 3. Olağanüstü Genel Kongresine AK Parti Düzce il, ilçe ve beldelerden olmak üzere 16 otobüs ve 700'ün üzerinde partili katılmak için yola çıktı. AK Parti Düzce teşkilatları tarihi günde Erdoğan'ın her zaman arkasında ve destekçisi olduğunu göstermek için erken saatte Ankara'ya gitti.

Salondan İlk İzlenimler
​Kürsünün iki tarafına Atatürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım'ın resimleri ile Türk ve AK Parti bayrakları asıldı. ​Tribünlerdeki büyük pankartlardaA ise 'Bir şarkısın sen ömür boyu sürecek' ve 'Yürüyeceksin…. Gençler Yürüyecek Arkandan' ifadelerinin yer aldığı görüldü.

Pankartlar Dikkat Çekiyor
Salonun duvarında 'Millet, Bayrak, Vatan, Devlet', 'Sağlam İrade, Güçlü Türkiye', 'Millete Efendilik İçin Değil, Millete Hizmet İçin Varız', 'Değişimin Lideri Milletin Partisi', 'Hep Birlikte Yeni Hedeflere', 'Kutlu Dava Güçlü Türkiye' pankartları dikkat çekti. Recep Tayyip Erdoğan Sloganları ​Sabahın erken saatlerinde partililer kongre salonundaki yerlerini alırken sık sık 'Recep Tayyip Erdoğan' sloganları atıldı. Salona giremeyen partililerin kongreyi izlemesi için de salon dışına dev ekranlar kuruldu.

Parti Tüzüğü Değiştirilecek
Partinin en yetkili karar organı Merkez Karar Yönetim Kurulu, yenilenecek. Parti tüzüğü de değiştirilecek.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri