İKİ KRİTİK UYARI!

Gündem 4 Ağustos 2017 16:08
Videoyu Aç İKİ KRİTİK UYARI!
A
a

Kongre sürecine giren AK Parti, yayınladığı kılavuzla teşkilatlara önemli uyarılarda bulundu. Buna göre; illerdeki parti yöneticileri bu kritik süreçte basın açıklamalarına dikkat edecek. Farklı anlamlara yol açabilecek sözler sarf edilmemesi için demeçleri yetkili kişiler verecek. İl, ilçe ve belde kongreleri sırasında parti yönetimleri, kanaat önderleri ile sürekli iletişim haline olacak. Böylelikle kanaat önderinin insanlardaki olumlu algısı AK Parti’nin icraatlarına olumlu geri dönüşler sağlayacak.

6. Olağan Kongresi’ne hazırlanan AK Parti, “akkongreler.com” adıyla kurduğu internet sitesinde yayınladığı kongre kılavuzu ile parti kademelerine önemli açıklama ve uyarılarda bulundu.AK Parti Genel Merkezi tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde iletişim stratejisi adı altında yayınlanan 14 kuralla il, ilçe ve beldelerde yapılacak kongrelerin planlı ve sağlıklı bir şekilde geçmesi amaçlanıyor. Teşkilatlardan uyması istenen kurallar arasında parti yöneticilerinin yerel basına verecekleri demeçlerde dikkatli olması hususu da yer aldı.Kongre sürecinde 81 ildeki parti teşkilatlarının uyması gereken kurallardan bazıları şöyle:

Yerel medya ile olan ilişkiler
Yerel medya, AK Parti’nin il, ilçe ve beldelerinde önemli bir role sahiptir. Bu yüzden doğru ve etkin bir şekilde kullanılmalıdır. Partimizin farklı anlamlara yol açabilecek düşünceleri dile getirmemesi açısından verilecek mesajların tek bir ağızdan çıkmasına ve bu açıklamaları yapacak olanların partide yetkili kişiler olmasına dikkat edilmelidir. Parti adına medyaya yapılan açıklamaları önceden bir yetkilinin yapması büyük önem taşımaktadır.

Anonslar, müzikler ve gürültü kirliliği
İl, ilçe ve belde kongreleri esnasında önceden belirlenmiş müzikler ve anonslar kullanılırken, gürültü kirliliği oluşturulmamaya özen gösterilmelidir. Okul, hastane, ibadethane gibi yerlerin çevresinde müzik çalınmamasına ve anons yapılmamasına özen gösterilmelidir.

Kanaat önderleri ile etkili iletişim kurulması
İl, ilçe ve belde kongreleri sırasında AK Parti teşkilatı kanaat önderleri ile sürekli iletişim haline olmalıdır. Kanaat önderleri ile sürekli iletişim halinde olmak hem o bölgedeki insanların beklentilerini daha iyi anlamaya yardımcı olacak hem de kanaat önderinin insanlardaki olumlu algısı AK Parti’nin icraatlarına olumlu geri dönüşler sağlanmasına yardımcı olacaktır.

Sosyal medya kullanımı
Günümüzdeki iletişim mecralarının başında sosyal medya gelmektedir. Ancak sosyal medya manipülasyona açık olduğundan teşkilatlar sosyal ve dijital medya mecralarını kullanırken klavuzdaki ilgili açıklamalara dikkat etmeli, polemiğe girmemeli, sorulan soruları cevapsız bırakmamalıdır.

Kongreler esnasında dikkat edilmesi gerekenler
Kongrelerin yapılacağı salonun temizlik hususuna dikkat edilmelidir. Kongrenin yapılacağı salonun havalandırması düzgün çalışmalı, fazla soğuk ve sıcak olmamalıdır. Kongre belirlenen saatinde başlamalıdır. Gecikme yaşanmamalıdır. Kongrenin yapılacağı salonda ayakta kimse bulunmamalıdır. Kongre esnasında yapılan yiyecek-içecek servisi düzgün planlanmalı, eksik bulunmamalıdır. Kongre sonunda kongrenin yapıldığı il, ilçe ve belde teşkilatından yalnızca bir kişi genel Başkana hediye sunacaktır. Burada esas amaç, fazla zaman kaybına yol açmadan, kongrenin planlı ve sağlıklı bir şekilde yürümesini sağlamaktır.

 

 

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri