İKİ BAKAN GÖREVDEN ALINDI, İKİ YENİ BAKALIK KURULDU

Gündem 21 Nisan 2021 12:59
Videoyu Aç İKİ BAKAN GÖREVDEN ALINDI, İKİ YENİ BAKALIK KURULDU
A
a

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir süredir gerçekleştirilmesi beklenen kabine revizyonuna dair kararları Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Karara göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan görevden alınarak iki yeni bakanlık kuruldu.

Uzun süredir Türkiye'nin gündeminde olan Kabine değişikliği ile ilgili kararlar Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. 21 Nisan tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile iki yeni bakanlık kurulmasının hemen ardından, son mükerrer ile yeni kabine değişikliği de açıklandı.
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI İKİYE BÖLÜNDÜ
Buna göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ikiye bölünerek Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kuruldu. Bu gelişmenin ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine AK Parti MKYK Üyesi Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na ise Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Pro. Dr. Vedat Bilgin isimleri atandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk görevden alınmış oldu.
TİCARET BAKANI PEKCAN GÖREVDEN ALINDI
Bir süredir eşinin şirketinden bakanlık bünyesine 9 milyon TL’lik dezenfektan alımı yaptığı iddialarının hedefinde olan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da Cumhurbaşkanı Kararı’yla görevden alındı. Pekcan’ın yerine Ticaret Bakanlığı görevine AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Muş atandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri