İKBAL DOĞRU ADAYDA!

Siyaset 16 Aralık 2019 17:31
Videoyu Aç  İKBAL DOĞRU ADAYDA!
A
a

AK Parti'nin Düzce'de kaderine yön verecek seçimler 2020 yılında yapılacak. Düzce 7. Olağan İl Kongresi öncesi Cihat Çelik, Erkan Seçkin ve Hikmet Kılıç kulis faaliyetlerine hızlı başlarken, gelecek seçimlerde daha fazla oy kaybetmek istemeyen partililer, "Kurtuluş doğru adayda" çağrısı yapıyor.

2020'nin bahar aylarında yapılacak olan AK Parti Düzce 7. Olağan İl Kongresi öncesi gönlünde il başkanlığı yatan isimler birer birer ortaya çıkıyor.

'Yarışta ben de varım' diyenler
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Düzce'deki en üst temsilcisi olmak isteyen partililer, uzun süredir yürüttüğü kulis faaliyetlerine son şeklini vererek, "Yarışta ben de varım" diyor.Bu isimler arasında daha önce adı farklı adaylıklarda geçen Cihat Çelik, Erkan Seçkin ve Hikmet Kılıç şimdilik öne çıkıyor.

Mustafa Keskin'in doğal aday adayı
Genel merkez kararı ile Hikmet Keskin'in görevden el çektirilmesi sonrası birçok aday arasından Erdoğan'ın il başkanlığı görevine atadığı Mustafa Keskin'in doğal aday adayı olduğu kongre için ilerleyen günlerde taliplilerin katlanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Bu kez hataya yer yok!
AK Parti'nin Düzce'de yerel yönetimde 10-0, genel seçimde ise 3-0 yaptığı günlere geri dönmesini isteyenler İl Başkanlığı koltuğuna işin ehli ve bu görevi layıkiyle yapabilecek bir ismin gelmesini istiyor.Özellikle küskünlerin geri kazanılması noktasında genel merkezin doğru adayla yola çıkmasının gerekliliğine işaret edenler, AK Parti Düzce 7. Olağan İl Kongresi'nin partinin Düzce'deki kaderinin şekillenmesinde de kilit rol oynayacağı görüşünü dile getiriyor.

Ortak kanı: Ankara doğru karar vermeli
Tüm bu unsurlar göz önüne alındığında partiyi seçimlere taşıyacak kadronun ince eleyip sık dokunarak belirlenmesi ve kapalı kapılar ardında yapılacak görüşmeler sonucunda Ankara'da hakkaniyetli bir aday belirleme sürecinin yaşanması umut ediliyor. Genel merkezin tek adayla kongreye gidilmesi prensibi doğrultusunda il başkanlığı için açıklanacak ismin Düzce'de partiyi toparlaması ve kuracağı ekiple güven kazanması önem taşıyor.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri