İHALE İLANI

Resmi İlan 1 Eylül 2016 12:00
A
a

T.C. DÜZCE 5.İCRA DAİRESİ 2015/5656 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adeti, önemli özellikleri:

Düzce İli, Merkez İlçesi, Uzun Mustafa mah. Büyük Alan mevkii 300 parselde kain, 12/1105 arsa paylı, 1. Kat, 7 Bağımsız Bölüm nolu Mesken vasıflı, 80m2 kullanım alanlı taşınmazdır. Taşınmaz D-100 Karayolu ve şehir merkezine yakın olup Öztürkler kavşağına 100m mesafededir. İmar planında ayrık nizam 3 kat ticari alan tahsisli olup TAKS:0,40'TIR. Taşınmaz halihazırda boş olup, çevresinde sanayi dükkanı ve mesken olarak kullanılan yapılaşma mevcuttur. Kar mülkiyetli projesine göre: İki oda, salon, antre, mutfak, banyo ve tuvaletten olumakta, dış kapısı çelik, iç kapı ve çerçeveler pvc, tabanlar laminant parkedir. %1 KDV hariç taşınmazın muhammen bedeli 63.802.32TL'dir.

Kaydındaki Şerhler : Alacaklıya ipoteklidir.

  1. Satış Günü : 16/06/2016 günü 10:15 – 10:20 arası

  2. Satış Günü : 12/07/2016 günü 10:15 – 10:20 arası

Satış yeri : Düzce Adelet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu

 

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, ½ tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksınız dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/5656 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri