İGM ÜYELERİ İLE TAHRİBATI YERİNDE GÖRDÜ

İlçe Haber 6 Temmuz 2021 13:32
Videoyu Aç İGM ÜYELERİ İLE TAHRİBATI YERİNDE GÖRDÜ
A
a

Temmuz 2019’da yaşanan acı sel afetinden 2 yıl sonra yine aynı felaketle sarsılan Akçakoca’nın köylerinde yaraların sarılması için çalışmalar devam ediyor. Özellikle menfezli köprülerin yol açtığı taşkınları yerinde gören Düzce İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen ve Akçakocalı İl Genel Meclisi üyeleri, gerekli çalışmaların yapılması için rapor hazırladı.

Son günlerde Akçakoca’yı etkisi altına alan sağanak yağmurun neden olduğu tahribattan en çok etkilenen köy Edilli köyü oldu.
Düzce İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen ve İl Genel Meclisi üyeleri selin vurduğu Deredibi ve Edilli köylerini ziyaret ederek yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Akçakoca’nın Düzce İGM üyesi olan 3 ismi Ergin Özensel, Sinan Cumur ve Mustafa Ezer de sağanak yağışların şiddetini artırdığı ilk andan itibaren köylerde olası sorunların görülebileceği köyleri gezerek olayı yerinde inceledi.
Taşkınların köylere verdiği zararı yerinde tespit eden İGM üyeleri, yapılması gereken çalışmalarla ilgili olarak da raporlar tuttu.
İGM Üyesi Mustafa Ezer yaptığı açıklamada ise şunları söyledi:
“Akçakoca’daki sel felaketinden en çok etkilenen köy Edilli olmuştur. Edilli ile Arabacı köyleri arasındaki köprünün gelen çalı-çırpı ve tomrukların set oluşturması neticesinde gelen sel suları dere yatağından çıkıp köyün bir mahallesini su basmıştır. Tarla, bahçe ve su hatları zarar görmüştür. Ayrıca köy camisi de sular altında kalmıştır. İl özel idare ekipleri ivedilikle çalışmalara başlamış olup çalışmalar devam etmektedir.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
kklklllkkdsa