İGM'DE GİZLİ KULİS!

Gündem 8 Ocak 2019 12:49
Videoyu Aç  İGM'DE GİZLİ KULİS!
A
a

Düzce İl Genel Meclisi yeni denetim kurulu üyelerinin seçimi sırasında AK Parti'de kriz çıktı. Teşkilat tarafından 3 isim verilmesine karşılık, sandıktan AK Partili üyeler Selahattin Esen, Şinasi Akbulut ve Çiğdem Günal'a da oy çıkınca gizli gizli kulis çalışması yapıldığı görüşü ortaya atıldı. Bu 3 isme tepki gösteren partililer, 'Girişimleri başarılı olamadı' yorumunda bulundu.

Düzce İl Genel Meclisi'nin 2019 Yılı Toplantıları devam ediyor. Bugün yapılan 5. birleşimde yeni denetleme kurulu üyelerini seçmek için sandık başına gidildi. 

3 olarak belirlenen denetim kurulu üye sayısı doğrultusunda AK Parti Grubu'na teşkilat tarafından 3 isim verildi. 

Teşkilat, Kazım Sağlam, Mümtaz Faik Genç ve Saffet Şen'i kurulda görmek istediğini grubuna bildirdi. Bu doğrultuda partililerin bu 3 isim için oy kullanması bekleniyordu. Ancak seçim günü gelip çattığında beklenmeyen bir gelişme yaşandı. Teşkilatın işaret ettiği üyelerin dışında Selahattin Esen, Şinasi Akbulut ve Çiğdem Günal'a da sandıktan oy çıktı. 

AK Partili 19 üyenin bulunduğu mecliste, partisinin önerdiği isimlere oy verenler 8 ila 5 arasında değişen oyların Selahattin Esen, Şinasi Akbulut ve Çiğdem Günal'a gitmesi karşısında büyük şok yaşadı. Bu isimlerin gizli gizli kurula seçilmek için çalışma yürüttüğünü savunan partililer, tepkisini belli etmekten çekinmedi.

Seçim sonucunda oyların çoğunluğunu alan Kazım Sağlam, Mümtaz Faik Genç ve Saffet Şen denetim kurulunun yeni üyeleri oldu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri