İGM ADAY ADAYLIĞI İÇİN İSTİFA ETTİ

Siyaset 6 Aralık 2018 16:49
Videoyu Aç İGM ADAY ADAYLIĞI İÇİN İSTİFA ETTİ
A
a

AK Parti Gölyaka İlçe Başkanı Fazlı Koç, yaptığı yazılı basın açıklaması ile 15 aydır yürüttüğü görevinden İl Genel Meclis Üyeliği aday adayı olmak için istifa ettiğini duyurdu. Başvurusunu AK Parti Genel Merkezi’nin takdiri ile yaptığını kaydeden Koç, yeni ilçe başkanlığı görevini parti içerisinde çeşitli görevlerde bulunan Hakan Demircan’ın yapacağını söyledi.

AK Parti Gölyaka İlçe Başkanı Fazlı Koç, 15 aydır yürüttüğü ilçe başkanlığı görevinden istifa etti. İl Genel Meclisi (İGM) üyeliğine aday adayı olmak üzere görevinden istifa ettiğini ifade eden Koç, yaptığı yazılı basın açıklamasında ilçe başkanlığı dönemini de değerlendirdi.
Sürecin kiminle devam edeceği hakkında da bilgi veren eski İlçe Başkanı Fazlı Koç, AK Parti’nin çalışma prensibi ve ideolojisinden de bahsetti.
“Genel Merkezimizin takdiriyle istifa ettiğimiz söylendi”
Açıklamasına istifa etme sebebine ilişkin yaptığı değerlendirme ile başlayan Koç, şunları kaydetti:
“İlçe Başkanlığımızın seçimlerden kısa bir süre sonra biteceğinden, tekrar da ilçe başkanlığını düşünmediğimiz için hem Ankara’daki toplantımızda hem de ilimizdeki il başkanımız ve milletvekillerimizle olan toplantımızda istişare ettik. Onların da tavsiyeleri ve müsaadeleriyle Genel Merkezimizin takdiriyle istifa ettiğimiz söylendi. Biz de 30 Kasım 2018 tarihi itibari ile istifa ettik ve İl Genel Meclisi üyeliğine aday adaylığı başvurumuzu yaptık, inşallah hakkımızda hayırlısı olur.”
“Süreç Hakan Demircan’la yürüyecek”
İlçe başkanlığı görevinin kim tarafından yürütüleceği hakkında da açıklama yapan Koç “Partilerde genelde başkanlar görevi bıraktığında başkan yardımcıları geçer. Biz göreve geldiğimizde başkan yardımcıları oluşturmuştuk. 11 tane başkan yardımcısı vardı, bu süreçte Hakan Demircan kardeşimiz var. Ben il gençlik kolları başkanıyken, ilde birlikte çalıştığımız başkan yardımcılığımızı yapan kardeşimizdir. Onu ilk geldiğimiz dönemde 1.sırada Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı olarak Başkan Yardımcısı yapmıştık. Doğal süreç onunla yürüyecek, yeni bir başkanın atanma süreci Genel Merkez tarafından ve il başkanlığı tarafından yürütülecektir diye düşünüyorum.” ifadesinde bulundu.
“Her programda, her faaliyette Gölyaka Teşkilatı hazır olarak vardı”
Görevde bulunduğu yaklaşık 15 ayda iyi çalışmalar yürüttüklerini ifade eden eski AK Parti Gölyaka İlçe Başkanı Koç, birçok toplantı ve etkinliğe katıldıklarını belirterek, “Her programda, her faaliyette Gölyaka Teşkilatı hazır olarak vardı. Bu hem il hem de genel merkez tarafından teyit ve takdir edilen bir durumdu. Bu anlamda ben, ilçe başkanlığı dönemimizde iyi bir teşkilat oluşumu sergilediğimizi düşünüyorum ama bu takdir halkımızın ve il başkanlığımızındır bizim değerlendirmemiz doğru olmaz.” açıklamasında bulundu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri