İÇME SUYU SIKINTISI YAŞANMAYACAK

Gündem 10 Kasım 2018 17:11
Videoyu Aç İÇME SUYU SIKINTISI YAŞANMAYACAK
A
a

Akçakoca'da turizm mevsiminde su sıkıntısı yaşanmayacak. Batı Karadeniz'in en önemli turizm kentlerinden Düzce'nin Akçakoca ilçesinde, yaz aylarında turist akını dolayısıyla yaşanan içme suyu sıkıntısı yeni arıtma tesisiyle giderilecek.

 

Yerleşik nüfusu 25 bin olan Akçakoca'da, yaz aylarında yerli ve yabancı turist akınıyla yaşanan nüfus yoğunluğunda 100 bin kişinin içme suyu ihtiyacını karşılayacak arıtma tesisinin yapımına başlandı.

Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçenin en büyük problemi olan içme suyu sıkıntısının kökünden çözüleceğini söyledi.

Günlük 26 bin metreküp su arıtma tesisi ilçemize kazandıracağız”

Tesisin yapımında modern teknolojinin kullanıldığını anlatan Yemenici, “En çok önem verdiğimiz tesisimiz budur. Tabii yol ve su olmazsa olmuyor. Barajımızı tamamladıktan sonra modern bir içme suyu arıtma tesisine ihtiyacımız vardı. Bizim de seçimde sözümüzdü. Şu anda çalışmalar hemen hemen bitmek üzere. İnşallah kısa zaman sonra günlük 26 bin metreküp su arıtma tesisi ilçemize kazandıracağız. Tesisimiz hem ozon ile hem klor ile dezenfeksiyon yapabilecek son teknoloji bir tesis olacak” şekliden konuştu.

Akçakoca halkı damaca suyuna mahkum kalmayacak”

Bitiminde son aşamaya gelindiğine dikkat çeken Yemenici, şöyle konuştu:

Yüklenici firma olanca hız çalışmasına devam ediyor. Şu anda mekanik aksamlarının hepsi kuruldu. Suyu yarından itibaren o sistem içerisinde verebilecek durumdayız. Ancak saha düzenlemesi dahi diğer işlemler bittiğinde tesisimizi hep beraber açacağız. Biz şunu söylemiştik. Akçakoca halkı damaca suyuna mahkum kalmayacaktık demiştik. Memba kalitesinde çıkış suyuyla birlikte arıtıldıktan sonra İlçemize vereceğiz. Yazın özellikle çok ciddi sıkıntı çekiyorduk. Bunu da bu arıtmayla gidermiş olduk. Gerçekten önemli ve en büyük yatırımlarımızdan bir tanesi.”

Açıklamanın ardından Yemenici, çalışmaları yerinde inceleyerek, yetkili firmadan bilgiler aldı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri