HUZUREVİNDE ÇALIŞAN HEMŞİRELERE EĞİTİM VERİLDİ

Gündem 23 Mayıs 2019 12:59
Videoyu Aç HUZUREVİNDE ÇALIŞAN HEMŞİRELERE EĞİTİM VERİLDİ
A
a

Düzce Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Hilmi Çilingir Huzurevinde görev yapan hemşirelere; yaşlılarda yasal sorumluluklar, etik konular ve geriatrik aciller konularında bilgi vermek amacıyla Düzce Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü Yaşlı Bakımı Programı’ndan Öğr. Gör. Dr. Yeliz Dinçer tarafından iki farklı zama

Düzenlenen eğitimlerde; etik kavramlar ve ilkeler, yaşlılıkta yasal sorumluluklar ve geriatride acil hasta tanılaması ve yaklaşımı konularında güncel bilgiler sunuldu. Hilmi Çilingir Huzurevi’nde görev yapan hemşirelerin yoğun ilgi ve katılım gösterdiği eğitim, katılımcıların konu ile ilgili soru ve paylaşımlarının ardından sona erdi.

Açık Kapı Uygulaması Bir Yıldır Aralıksız Sürüyor

Öte yandan Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde hasta ve çalışan odaklı yönetsel anlayış çerçevesinde ‘Açık Kapı’ uygulamasına 1 yıldır aralıksız devam ediliyor.

Katılımcı temelli yönetim modelini pekiştirmek ve idari süreçlerin işleyişini hızlandırmak amacıyla başlatılan Açık Kapı Günleri Hastane kurum geleneği haline geldi. Mayıs ayında gerçekleştirilen Açık Kapı Gününe katılan idari personel ve vatandaşlar, Düzce Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay ile görüşerek düşünce ve taleplerini iletti. Konuklarını makamında ağırlayan Başhekim Prof. Dr. Balbay, paydaşlarıyla karşılıklı fikir alışverişinde tespit ettikleri sorunları masaya yatırarak beklenti ve önerileri değerlendirdi.

Hastanede 12.’si yapılan Açık Kapı uygulamasının kurumun gelişimine önemli katkılar sunduğunu ifade eden Prof. Dr. Balbay,  Açık Kapı uygulamasının başlatılmasında ve uygulanmasında fikri ve emeği geçen Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a teşekkür etti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm