HUZUR BOZANA GEÇİT YOK!

Gündem 6 Eylül 2018 16:01
Videoyu Aç HUZUR BOZANA GEÇİT YOK!
A
a

Kalıcı Konutlar’da halkın huzurunu bozanlara göz açtırılmayacak! Düzce nüfusunun önemli bir kesiminin yaşadığı Kalıcı Konutlar Bölgesi’nde park ve piknik alanlarını yerinde inceleyen Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz ve Zabıta Müdürü Mehmet Ali Kahraman silah atma, gürültü ve alkol gibi şikayetlerin önüne geçmek için alınması gereken ek tedbirleri görüştü.

Kalıcı Konutlar’da silah atarak, gürültü yaparak ya da alkol alarak çevreyi rahatsız eden kişilere yönelik tedbirler sıklaştırılıyor.
 Bugün valilikte yapılan halk günü toplantısının ardından Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, il Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, Düzce Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Ali Kahraman ve emniyet birim müdürleri Kalıcı Konutlar’daki park alanlarını yerinde inceledi.

Gerekirse yatağımızdan kalkacağız denetim yapacağız”
Yapılan inceleme sonrasında açıklamalarda bulunan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, şu ifadelere yer verdi:“Jandarma komutanı ve emniyet müdürümüzle birlikte belediyemizin parklarını dolaşıyoruz. Burayı kullanan arkadaşlarımıza ben özellikle tavsiye ediyorum. Çevreyi rahatsız etmesinler, silah atmak, alkol kullanmak gibi veya geç saatte yüksek sesle konuşmak gibi konulardan vatandaşımız şikayet ediyor. Biz de güvenliğin sağlanması için neler yapabiliriz birlikte koordine ediyoruz. Gecenin geç saati de olsa biz halkımız için jandarma ekipleri, emniyet ekipleri ve belediye personeliyle göreve hazırız. Belediye olarak parklarımızı, bahçelerimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Düzce yeşil bir alan ve dışarıdan gelen vatandaşlarımız burayı gezmek, burada kalmak istiyor. Dolayısıyla burayı iyi kullanmayan vatandaşlar için en etkili tedbirleri alacağız. Bundan sonra gecenin belli saatlerinde jandarma, emniyet ve zabıta ekipleri devriye gezecek. Uygunsuz yakalananlara gerekli işlemler yapılacak. Çünkü vatandaşların şikayetleri var ayrıca biz belediye olarak masraf ediyoruz. Gündüz gözüyle bakıyoruz ve gece de çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kendimiz bizzat ekiplerin başında olup gerekli denetimleri yapacağız. Gerekirse yatağımızdan kalkacağız denetim yapacağız.”

Çalışmalarımızı netleştireceğiz”
İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz de şöyle konuştu: “Valimiz, başkanımız ve yetkililerle her ay halk günü toplantımız oluyor. Bu toplantıda özellikle 3. Bölge, 12. Bölge, Bayraktepe, Seyir Tepesi dediğimiz bölgelerde alkol alma, yüksek müzik, silah atma gibi vatandaşı huzursuz eden davranışların şikayetlerini aldık. Hem jandarmamız hem de polis açısından motorize ekiplerimizle biz sık sık denetimlerimizi yapıyoruz ama bunu tam anlamıyla engellemek çok zor oluyor. Vatandaş da evinde huzur içerisinde kalamıyor. Biz de ne gibi tedbirler alabiliriz, neler yapabiliriz anlamında bir çalışma yapıyoruz. İnşallah ilerleyen günlerde vatandaşlarımızın evlerinde daha huzurlu yaşamaları için çalışmalarımızı netleştireceğiz.”

Güzel sonuçlar elde edeceğimizi düşünüyorum”
Son olarak açıklamalarda bulunan İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya da şu şekilde konuştu: “Belediye başkanımız ve emniyet müdürümüzle birlikte Kent Ormanı ve Seyir Tepesi’nde çalışmalarımızı yaptık. Emniyetimizle beraber alınabilecek tedbirler kapsamında gerek gece devriyesi, gerekse de bazı yolların trafiğe kapanması şeklinde tedbirler alınarak vatandaşın huzurunun kaçmaması için çalışacağız. Güzel sonuçlar elde edeceğimizi düşünüyorum.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri