HIFZISSIHHA MECLİSİNDEN YENİ KARAR…

Gündem 2 Haziran 2021 13:02
Videoyu Aç HIFZISSIHHA MECLİSİNDEN YENİ KARAR…
A
a

Düzce İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Cevdet ATAY Başkanlığında Düzce Valiliği Toplantı Salonunda gündemdeki konuları görüşmek üzere olağanüstü olarak toplandı. Toplantıda daha önce yüzde 50 kapasiteyle açılma kararı alınan sinema salonlarının 1 Temmuz 2021 tarihine kadar kapalı kalması kararı aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mayıs 2021 tarihinde kabine toplantısının ardından açıkladığı “kademeli normalleşmenin” ikinci etabında uygulanacak olan kurallar İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine ulaşmıştı. Genelgeye göre açılan sinema salonları Düzce’de yeniden kapandı.
 
Düzce İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi de bu akşam saat 21.30’daolağan üstü toplanarak kademeli normalleşme döneminin ikinci ayağında, Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri ve sektör temsilcileriyle görüşmeler gerçekleşti. Yapılan görüşmeler sonucunda sinema salonlarının faaliyetlerine dair kısıtlamanın bir müddet daha devam etmesine yönelik alınan talepler ile salgınla mücadele tedbirlerinde devamlılığının sağlanması hususu göz önünde bulundurularak sinema salonlarının faaliyetlerine 01 Temmuz 2021 tarihine kadar ara verilmesine karar verildiğini duyurdu.
 
İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı kararlara uyulmaması halinde uygulanacak olan yaptırımlar ise şöyle sıralandı:
 
-Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesi gereğince idari para cezası uygulanmasına,
 
-Türk Ceza Kanunu’nun Bulaşıcı Hastalıklara İlişkin Tedbirlere Aykırı Davranma başlıklı 195. maddesinde yer alan “… yetkili makamlarca alınan tedbirlere uymayan kişi, iki aydan bir yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır.” hükmü uyarınca, bu hükme uymayan kişilerin, haklarında gerekli adli işlemler
takdir ve ifa edilmek üzere adli makamlara bildirilmesine,
 
-İşyerleri ve firmalar hakkında ilgili mevzuat uyarınca gerekli yaptırımların uygulanmasına,
 
Alınan kararların Valilik, Belediye, Kaymakamlıklar, İlçe Belediyeleri, Belde Belediyeleri ile İl Sağlık Müdürlüğünün internet sayfalarında ilan edilmesine ve sosyal medya hesaplarından paylaşılmasına, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yerel basında duyurulmasına; İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulumuzca, 5442 sayılı İl İdaresiKanununun 11/C maddesi ve 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27. ve 72. maddeleri uyarınca 01.06.2021 tarihinde oybirliği ile karar verilmiştir.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri