HER YAĞIŞTA AYNI EZİYET!

Gündem 24 Ocak 2018 11:15
Videoyu Aç HER YAĞIŞTA AYNI EZİYET!
A
a

Düzce'de çamurlu su sorununa bir türlü çare bulunamıyor. Şehir merkezindeki bir çok mahallede her yağış sonrası baş gösteren su kirliliği, şebekeye çamurlu su karıştığını ortaya koyarken, belediyenin neden hala kalıcı çözüm sağlamayadığı sorgulanıyor.

"Çamurlu su" krizi giderek büyüyor. Son aylarda art arda vatandaştan gelen 'Musluklarımızdan su değil çamur akıyor!' şikayetlerine bir mahalle daha eklendi. Aynı dertten muzdarip olan merkeze bağlı Koçyazı Mahallesi sakinleri gönderdikleri videolarla yaşadıkları sıkıntıyı gözler önüne serdi

"21. yüzyılda bu nasıl bir geri kalmışlık?"
Musluklarından sapsarı su akan bir mahalleli, 'Köyde değil, şehrin göbeğinde yaşıyoruz! 21. yüzyılda bu nasıl bir geri kalmışlık? Bu suyu nasıl kullanalım! Belediyenin en başlı görevi altyapı hizmetidir. Ancak onu bile düzgün sağlayamadığı aylardır yapılan şikayetlere rağmen sorunun devam etmesinden belli oluyor." dedi.

"Her yağışlı havada aynı çile"
Çamurlu su yüzünden elektronik eşyaları "Bozulur" korkusu ile kullanamadıklarını belirten tepkili vatandaş, "Ne çamaşır ne bulaşık yıkayabiliyoruz. Bu suyla yüz bile yıkanmaz. Her yağışlı havada aynı çile. Belediye artık bu soruna çare bulsun." şeklinde konuştu.

İçmesuyuna neden çamur karışıyor?
Kalıcı Konutlar Bölgesi'nde de son aylarda sık sık kirli su sorunu yaşandığı bilgisi gelirken, saatlerce çamur gibi akan su nedeniyle mağdur olan bölge halkı da içmesuyuna çamur karıştığının aşikar olduğunu ancak neden belediyenin buna bir çözüm bulamadığını sorguluyor.

Belediyeden açıklama bekleniyor
Daha önce Konuralp bölgesinde baş gösteren kirli su problemi için "Ek su deposundan o kurum sorumlu" diyerek topu Düzce İl Özel İdaresi'ne atan belediyenin, Koçyazı Mahallesi ve Kalıcı Konutlar'dan yükselen 'çamurlu su' isyanına vereceği yanıt merakla bekleniyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri