HER ALANDA ETKİN MÜCADELE!

Gündem 26 Mart 2018 14:46
Videoyu Aç HER ALANDA ETKİN MÜCADELE!
A
a

Akçakoca’da bağımlılık yapıcı madde kullanımını önleme çalışmaları kapsamında okul idarecileri ve öğretmenlere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda özellikle genç ve çocukların bağımlılıktan uzak tutulması için izlenmesi gereken yollar ve dikkat edilmesi gereken noktalar anlatıldı.

Düzce'de bağlımlılıkla mücadele çalışmaları ilkokuldan başlanarak eğitimin her kademesinde artarak devam ediyor. Düzce Valiliği'nin öncülüğündeki mücadele seferberliğine ilçeler de düzenledikleri etkinliklerle destek veriyor. Bu kapsamda dün Akçakoca Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliğinde eğitimcilere yönelik Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı gerçekleştirildi.Akçakoca Öğretmenevi'nde sabah ve öğle olmak üzere iki oturumda gerçekleştirilen toplantıya okul idarecileri ve öğretmenler katıldı.Düzce Üniversitesi Öğretim Görevlisi Deniz Akkuş, DÜ Bağımlılık Araştırma Merkezi Müdürü Hatice Günler, Yeşilay Danışmanı Psikolog Rümeysa Köse ve Rehber Öğretmen Nazile Aydın’ın konuşmacı olarak katıldığı programın sabah oturumuna, Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk başta olmak üzere ilçe protokolü de katılım gösterdi.

"Uyuşturucuyla Mücadele Platformu'nun öğretmenlere ihtiyacı var"
Programın açılış konuşmasını yapan Düzce Üniversitesi Öğretim Görevlisi Deniz Akkuş, 2014 yılında başbakanlık genelgesiyle kurulan Uyuşturucuyla Mücadele Platformu'nun öğretmenlere büyük ihtiyaç duyduğunun altını çizdi.

"Risk giderek büyüyor"
Akkuş konu başlıkları halinde yaptığı bilgilendirmelerde, bağımlılıkta riskin giderek büyüdüğüne dikkat çekerek, bu noktada topyekün mücadelenin önemine işaret etti.Eğitimcilere bağımlılıkla mücadelede nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatan Akkuş, uyuşturucu madde kullandığından şüphelenilen kişilerin çevre ile ilişkilerinin izlenmesi gerektiğini söyledi.Uyuşturucudan kurtulmuş bireysel başarı hikayelerini de işlendiği oturumda, konular, yer yer sahneye davet edilen katılımcılarla dramatize edilerek sunuldu.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri