HEPİNİZ BİRER FAHRİ SAĞLIK MÜFETTİŞİSİNİZ

Gündem 11 Temmuz 2017 12:01
Videoyu Aç HEPİNİZ BİRER FAHRİ SAĞLIK MÜFETTİŞİSİNİZ
A
a

İl Sağlık Müdürü Mustafa Özyörük, basınla tanışmak ve yakın ilişkiler kurmak amacıyla düzenlediği organizasyonda basın mensuplarını birer sağlık müfettişi ilan ederek, “Her türlü olaya bir kartal gibi bakan basınımızın desteğine büyük ihtiyaç duyuyoruz. Birlikte çalışma arzusundayız.” dedi.

30 Kasım 2016 tarihinde Konya Beyhekim Devlet Hastanesi’nde Başhekim Yardımcısı olarak görev yaparken Düzce’ye İl Sağlık Müdürü olarak atanan Mustafa Özyörük, basınla tanışma ziyaretlerinin ardından düzenlenen kahvaltı organizasyonunda basın mensuplarıyla bir araya geldi.Basınla yakından ilişkiler kurarak Düzce’yi sağlık sektöründe parmakla gösterilecek bir il konumuna getirmeyi amaçlayan Özyörük’e Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri İbrahim Özcan da eşlik etti.

Yaptığımız ilk işlerden biri parçalanmış hastanelerimizi birleştirmek oldu”
2017 yılının ilk 6 ayı itibariyle yapılan çalışmaları ve sonrasında yapılacak olan çalışmaların bir faaliyet raporunu hazırlayan İl Sağlık Müdürü Mustafa organizasyona katılan basın mensuplarını incelemeleri için vermesinin ardından şöyle konuştu:“Düzce’nin ülkemizde örnek bir il olması için büyük gayret sarf ediyoruz. Sağlık bildiğiniz gibi en baş değerimiz. Sağlık olmadığı zaman hiçbir şeyin kıymeti yok. İlimize geldiğimiz zaman ilk işimiz ilimizin sağlık haritasını çıkartmak oldu. Ne gördüysek aynısını dokümante ettik ve ilgili karar organlarına ulaştırdık. Çözüm konusunda yaptığımız ilk işlerden biri parçalanmış hastanelerimizi Sayın Genel Sekreterimiz İbrahim Özcan’ın da katkılarıyla birleştirmek oldu. Diğer sağlık teşkilatının bütün organlarının rehabilitasyon işlerine başladık. Sağlık alanında Düzce’nin daha iyi bir potansiyele sahip olduğunu gördük. Bunun için gerekli yatırımları sağladık. İlçe hastanelerimizde kayıtlar hala deftere yapılmaktaydı otomasyona geçirdik. Hizmet binalarımızın daha iyi standartlara getirilmesi için yılsonuna kadar kendimize zaman verdik.”

Basınımızın desteğine büyük ihtiyaç duyuyoruz”
Basına birlikte çalışmayı teklif eden Özyörük “Bütün bu işleri yaparken vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden nasıl yararlanacağını bilmesi gerekiyor. Biz açıkçası her türlü olaya bir kartal gibi bakan basınımızın desteğine büyük ihtiyaç duyuyoruz. Birlikte çalışma arzusundayız. Çünkü toplumun sözü dili olan basının tüm kurumlarla en iyi iletişim içerisinde bulunması gerekiyor. Biz basınımızın tüm mensuplarını fahri bir sağlık müfettişi olarak görmek istiyoruz. Çünkü Düzce’de başardığımızı Türkiye’de başaracağız gibi bir inanca sahibiz. O nedenle teşkilat olarak sıfır hata ile çalışması gereken bir teşkilatız. Sağlıkta hata kesinlikle kabul edilemez. ”dedi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri