HEP BİRLİKTE ÇÖZÜM ÜRETELİM

Gündem 14 Ağustos 2018 11:48
Videoyu Aç HEP BİRLİKTE ÇÖZÜM ÜRETELİM
A
a

Saadet Partisi Düzce İl Başkanı Birkan Mertol, dövizdeki ve altındaki yükselişle ilgili yaptığı açıklamada, Düzce’deki siyasi partileri ve STK’ları bir masa etrafından toplanıp yerelde bu soruna çözüm üretmeye davet etti.

Dövizde ve altında son haftalarda ciddi oranda artış yaşanması Düzce’den de açıklamalar yapılmasına neden oluyor. Düzce Üniversitesi Senatosu ve MÜSİAD’ın ardından Saadet Partisi de bu konuya değinerek yerelde çözüm üretilmesi gerektiğini söyledi.

Ülke yanıyor, ekonomi tepe taklak”
Saadet Partisi Düzce İl Başkanı Birkan Mertol, parti binasında düzenlediği basın toplantısında şu ifadelere yer verdi: “Malum olduğu üzere ülkemiz ciddi bir sıkıntıyla karşı karşıyadır. Biz de Saadet Partisi olarak genel merkezimiz ve 81 ildeki parti şubeleri olarak açıklama yapma gereği duyduk. Genel başkanımız geçtiğimiz günlerde açıklama yaparak hükümete desteğinin tam olduğunu açıkladı. Biz de Düzce il teşkilatı olarak önemli bir süreçten geçtiğimizi görüyoruz. Maalesef ki ülke yanıyor, ekonomi tepe taklak, vatandaşın ciddi manada sıkıntısı var, piyasalar çökme noktasına geldi. Esnaf maalesef iş yapmadan kepenk kapatmak zorunda kalıyor. Döviz dükkanları ve altın bürolarında hareket var. Onun dışında pek fazla hareket görmüyoruz.”

Bu bir seferberliktir”
Yapılması gerekenleri de sıralayarak yerel siyasi parti il başkanlarına ve sivil toplum kuruluşlarına da seslenen Mertol, bir masa etrafında toplanılması gerektiğini söyledi. Mertol, “Saadet Partisi olarak hızlı bir şekilde atılması gereken bazı adımları buradan sıralamak istiyorum. Diyoruz ki ülke ciddi anlamda sıkıntı yaşarken meclis hala niçin tatilde? Milletvekilleri niçin tatilde? Niçin meclis başkanı tarafından vekiller çağırılarak meclis işlevsel hale getirilmiyor? Neden hala Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bütün parti liderlerini bir masa etrafında toplayıp onların fikirlerini almıyor? Ben çağrımı Düzce’deki siyasi il başkanlarına, STK başkanlarına, ticaret odası başkanlarına, DESOB, MÜSİAD gibi bütün başkanlarına yapıyorum ve yereldeki bu sorunu çözmek için bir masa etrafında toplanmaya davet ediyorum. Öncelikle evlerimizden başlayarak ciddi manada tasarruf yapmamız gerekiyor. Tasarruf etmemiz gerekiyor. Kamudan başlayıp özel sektöre kadar mevcut savurganlığın önüne geçmemiz lazım. İsrafın bir an evvel durdurulmazı lazım. Şu an ülkeye katkı sağlamayan yatırımların derhal durdurulması lazım. Tamamen yerli mala dönmemiz gerekiyor. Bu bir seferberliktir. Herkesin birbirine destek olması gerekiyor. Bu da ülkemizi ekonomik yönden çökertmek için yapılan bir darbedir.” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri