HEMŞİRELER KEP ATTI

Gündem 18 Mayıs 2018 12:27
Videoyu Aç HEMŞİRELER KEP ATTI
A
a

Düzce Üniversitesi Hemşirelik Bölümü öğrencileri hemşirelik haftasında mezuniyet sevinci yaşadı.

Düzce Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ve Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhemşireliği işbirliği ile düzenlenen Hemşirelik Haftası etkinliği ve Mezuniyet Töreni, Cumhuriyet konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Hemşirelere güvenen hastalar yaşama bağlanıyor”
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerif Demir, Hemşirelik Haftası vesilesiyle tüm hemşirelerin başarılı ve mutlu bir ömür geçirmelerini temenni ederek sözlerine başladı. Hastayla en fazla ilişkisi bulunan, onlarla en fazla zaman geçiren kişilerin hemşireler olduğunu söyleyen Demir, “Hastaların hemşirelere güvenleri, onların yaşama bağlanmasına sebep oluyor. Hemşireliğin kurucusu Florence Nightingale’in bir sözü var. ‘Allah’ın en kutsal varlığı ve hediyesi olan hayat, hemşirelerin eline bırakılmıştır’ diyor. Burada önemli olan, empati yapıp hastalara kendi yakınımız gibi davranmamız, ilgi göstermemiz gerekiyor. Biz Sağlık Bilimleri Fakültesi olarak öğrencilerimizin her zaman arkasındayız. Desteğimizi her zaman yanınızda hissedeceksiniz.” şeklinde konuştu.

20. ve 30. hizmet yılını tamamlayanlara plaket
Açılış konuşmasının ardından meslekte, 20. ve 30. hizmet yılını tamamlamış hemşire akademisyenlere, Düzce Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerif Demir tarafından plaket takdim edilmesiyle devam eden programda, “Hemşirelikte Psikolojik Güçlendirme’’ başlıklı bir konferans da gerçekleştirildi. Dr. Öğr. Üyesi Azize Atlı Özbaş tarafından verilen konferansta, bu konuyu uzun zamandır akademik camiada sorun olarak görülen bir alan şeklinde nitelendiren Özbaş, doktorasını da bu konu üzerine yaptığını sözlerine ekledi. Psikolojik güçlendirmeyi; sosyal ilişkiler içerisinde bulunan bir kişinin, gösterilen dirence rağmen kendi pozisyonunu ve iradesini karşısındakine kabul ettirebilme erki olarak tanımlayan Dr. Öğr. Üyesi Azize Atlı Özbaş, “Hemşirenin güçlü olması, hastanın da güçlü olmasına yardımcı oluyor. Güçlü olduğumuz zaman, kurum ve ülkenin sağlık politikalarını etkileyebiliyoruz. Toplumun sağlık düzeyini iyileştirebiliyoruz. Kişisel ve mesleki gelişimleri devam ettirebiliyoruz.” dedi. Konferansın ardından Hemşirelik Haftası’nın düzenlenmesinde emeği geçen düzenleme komitesi üyelerine teşekkür belgeleri, Hemşirelik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ebru Özen Bakar tarafından takdim edildi.

Hemşirelik andını okudular
Belge takdiminin sonrasında, Düzce Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatma Eker, hemşire adaylarına hemşirelik andını okuttu. Andın okunmasından sonra, mezun olacak Düzce Üniversitesi öğrencileri, hep birlikte keplerini fırlatarak mezuniyet coşkusunu aile ve sevdikleriyle yaşadı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri