HEDEF NİTELİKLİ İSTİHDAM VERİMLİLİĞİN GELİŞTİRİLMESİ

Gündem 4 Temmuz 2019 11:50
Videoyu Aç HEDEF NİTELİKLİ İSTİHDAM VERİMLİLİĞİN GELİŞTİRİLMESİ
A
a

Düzce’de işsizlik sorunu ile baş başa olan vatandaşlara bir destek de İŞKUR’dan geldi. İşsizliği önlemek amacıyla proje üreten ve yoğun çaba gösteren Düzce İŞKUR Şubesi ilerleyen günlerde konuyla ilgili eğitim verileceğini açıkladı. Düzce İŞKUR Şube Müdürü Hasan Ali Subaşı ve 10. Meslek Grubu’nun katılım sağladığı “Nitelikli İstihdam Verimliliğin geliştirilmesi” toplantısı Düzce Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleşti.

Yeni Hedef Nitelikli İstihdam verimliliğin geliştirilmesi
Gerçekleşen toplantıda konuşma yapan Düzce İŞKUR Şube Müdürü Hasan Ali Subaşı, son dönemlerde artan işsizlik oranlarına değinirken, uygulanacak olan eğitimden söz etti. Hizmet kuruluşu olduklarının altını çizen Subaşı, toplantıya katılım sağlayan misafirlerin sorularını da yanıtladı.
‘İş beğenmeme sorunu da çok’
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Hasan Arslan yaptığı konuşmada şunları söyledi:
 “Düzce'de işsizlik oranı çok fakat iş beğenmeme sorunu da çok ve Düzce de iş beğenmeme hastalığının durdurulmasını Odamız ve İŞKUR ile hep beraber üstesinden geleceğiz.”
Düzce de kaliteli eleman yetiştirecek akademi projesinden ve 3 Temmuz’da Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nda  gerçekleşen “Yakın Karadeniz Düzce Ön Bilgilendirme (İnfo) Turu” İstişare Toplantısından bahseden Arslan, İstanbul’dan gelen 50 büyük acentenin katılacağının altını çizerek, hizmet sektörünün her anlamda dinamik bir iş alanı olduğunu ifade etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri