HEDEF DÜZCE’DE TOPLUMSAL BAĞIŞIKLIK

Sağlık 28 Temmuz 2021 10:28
Videoyu Aç HEDEF DÜZCE’DE TOPLUMSAL BAĞIŞIKLIK
A
a

Düzce Valisi Cevdet Atay koordinasyonunda, aşılama oranında geride kalan Düzce’nin vakaların yeniden artışa geçtiği bir dönemde en büyük silah olan aşıyla kuşanması için köy köy mahalle mahalle aşı seferberliği başladı. Bu kapsamda İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı gezici aşı ekipleri Hasanlar ve Esençam köylerinde vatandaşlara aşının önemini anlatarak isteyen vatandaşlara aşı uyguladı. Vali Atay da çalışmaları yerinde inceledi.

Türkiye’de 1 Temmuz itibariyle başlayan tam normalleşmenin üzerinden henüz bir ay dahi geçmeden vaka sayıları katlanarak artmaya başladı. Aşılama oranının düşük olduğu kentlerde vaka sayılarının yüksek seyretmesi ise salgınla mücadelede en önemli silahın aşılama olduğu gerçeğini bir kez daha gözler önüne serdi.
Düzce ise, aşılama yüzde 62’lik aşılama oranıyla ülke sıralamasında ortalarda yer aldı. Kentte sırası geldiği halde aşı olmayan 105 bin kişinin olması ve tedirgin edici artışın üzerine Düzce Valisi Cevdet Atay, il protokolü, belediye başkanları, köy ve mahalle muhtarlarını bir araya toplayarak aşı seferberliği başlattıklarını duyurdu.
Muhtarlara aşı olmayan kişilerin belirlenerek aşıya ikna edilmesi talimatı veren Vali Atay, kapasitesi arttırılan gezici aşı timlerinin köy köy mahalle mahalle gezerek aşıyı isteyen vatandaşların ayağına götüreceğini kaydetti. Bir haftalık bir süre içerisinde il genelinde aşılama faaliyetlerinde aşama kaydederek oranı yukarı çekmek hedeflenirken çalışmalara hızlı bir şekilde Hasanlar ve Esençam köylerinde başladı.
Köylere giden İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlara aşının hayatı önemini anlatarak olmak isteyen vatandaşlara aşı uygulaması yaptı. Düzce Valisi Cevdet Atay da ekiplerle birlikte köylere giderek yürütülen aşı seferberliği çalışmalarını yerinde inceleyip vatandaşlara aşının tek çözüm olduğunu hatırlattı.
 
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri