HEDEF AVRUPA VE DÜNYA’DA BAŞARI

Spor 27 Aralık 2018 15:37
Videoyu Aç HEDEF AVRUPA VE DÜNYA’DA BAŞARI
A
a

24 Şubat 01 Mart 2019 tarihinde Antalya’da Üniversiteler Arası Türkiye Şampiyonası düzenlenecek ardından 2 Martta Sakarya Hendek’te profesyonel sporcuların da katılacağı organizasyonda Muay Thai oyuncular kıyasıya mücadele edecekler.

Muay Thai Bölge Başkanı ve Düzce Temsilcisi Birol Aksu Öncü Tv Spor Servisine Düzce’deki Muay Thai’nin geçmişi, lisanlı oyuncu sayısı, 24 Şubat 01 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan Üniversiteler arası Türkiye Şampiyonası hakkında konuştu.

Muay Thai iki bin yıllık geçmişi olan Tayland boksudur”

Muay Thai Kick Boks’un bir üst spordur diyen Aksu “Kick Boks’un Muay Thai’den yaratıldığı söyleniyor. Muay Thai diz, dirsek, boksun ve kısmen de güreşin olduğu bir spordur” tespitinde bulundu.

Muay Thai’nin Düzce’de altı yedi yıllık bir geçmişi var”

“ 100-120 civarında lisanslı Sporcumuz var “ olduğunu söyleyen Aksu “Hızlı bir şekilde Muay Thai severleri bir araya getirdik. Üçte kulübümüz var. Bu sene vize alanlarla birlikte 7 vizeli hakemimiz var. Bunlardan bir tanesi Uluslararası, bir hakemimiz Ulusal diğerleri de bölge hakemi” dedi.

Düzce’de her yıl yaptığımız herkese açık etkinlikleri binlerce kişice izliyor “

“Yakında Hendek’te profesyonel ve yabancı sporcuların geleceği müsabakalar da ulusal bir kanalda yayınlanacak “ diyen Aksu sözlerine şöyle devam etti “ Bölgede tüm illerde teşvik müsabakaları yapılıyor. 7 ilde yapılıyor. Bu 7 il Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Bilecik, Düzce ve Balıkesir. Toplamda 7.000 lisanlı sporcumuz mevcut. Kocaeli, Bursa, Balıkesir çok aktifler. Bilecik’te yeni oluşmasına rağmen bir kulübümüz var bir temsilciliğimiz var. Yalova’da sporcularımız var. Teşvik müsabakalarının yanı sıra profesyonel müsabakalar da yapıyoruz. Tüm protokol geliyor. Gelen sporcular da Dünya ve Avrupa dereceleri olan sporcular. Türkiye dereceleri olan sporcular. Yakında Sakarya adına Hendek’te TV 8’5 canlı yayınlayacağı bir müsabaka var. Profesyonel ve yabancı sporcuların geleceği bir organizasyon. Hem sporcu kalitesi hem de etkinlikler açısından bizim bölgemiz en aktif bölgelerinden biri. “ dedi.

Dünya şampiyonu çıkarmış bir üniversite tabi ki katılacak”

“Bu yıl 58 Üniversite arasında Düzce Üniversitesi açık ara birinci oldu ” diyen Muay Thai bölge başkanı Birol Aksu sözlerine şöyle devam etti. “ Hendek’te 2 Martta organizasyon var. Düzce’de her yıl profesyonel maçlar yapıyoruz. 2 Eylül de de yaptık. Profesyonel ligler var bunun için talepte bulunduk. Eğer olursa burada yapacağız. Yeniden bölge şampiyonlarına dönülecek. Bölge seçmelerinden ilkini Düzce’de yapmayı düşünüyoruz. Bu yıl Düzce Üniversitesinden 21 sporcu ile katıldık. 58 üniversite arasında Türkiye şampiyonuyuz. Açık ara fark ile şampiyon olduk. Üniversiteler arası Türkiye Şampiyonasına 24 Şubat 01 Mart arası Üniversiteler arası Muay Thai şampiyonası olacak üniversitemizden 20-21 öğrenci arasında katılım olacak. Geçen yılın Türkiye şampiyonunu birde Dünya şampiyonu çıkarmış bir üniversite tabi ki katılacak. Geçen yıl şampiyonlukları bir alttaki üniversiteden %50 fazlası ile aldık. O yüzden memnunuz mutluyuz” dedi.

1000
icon
ibrahim keleş 28 Aralık 2018 11:07

öncelikle şunu belirtmeliyimki Düzce muaythai il temsilciliği farklı birşey doğu marmara başkanlığı farklı birşey düzce ilinde Türkiye Muaythai federasyonunun il temsilcisi benim düzce gençlik spor il müdürlüğü, muaythai federasyonu ve bakanlığın sporun gelişmesi ve yaygınlaştırılması il de faaliyetler yapılması yıllık faaliyet planlarının yapılması ulusal şampiyonalara katılınması il deki yapılan tüm organizasyonların saglıklı bir şekilde yapılması için tek yetkili ve sorumlu il spor dalı temsilcisidir.Buna göre faaliyetlerin ne zaman yapılacagını il temsilcisi ve il tertip kurulu karar verir Düzce Muaythai İl Temsilcisi İbrahim KELEŞ ( 05317475081) Milli Takım Antrenörü Türkiye Muaythai Federasyonu Organizsyon Kurulu .Bşk.Yrd. Düzce Muaythai Spor Kulübü Bşk. Sporcu bilgileri Kulüp bilgileri derece bilgileri gidilecek turnuva ve organizasyonlar alınan dereceler il temsilciliği ve spor şube müdürlüğünden resmi ve onaylı bir şekilde sizlere bilgisi verilecektir.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri