HAYVAN SEVGİSİ ÖRNEK OLSUN…

Gündem 2 Temmuz 2018 14:23
Videoyu Aç HAYVAN SEVGİSİ ÖRNEK OLSUN…
A
a

Hayvanlara eziyet haberlerinin ülkeyi sarstığı son dönemde, Düzce’de bir hayvansever vatandaşın sergilediği tavır, yürekleri okşadı. Her sabah Küçüksu mevkiini mesken tutan güvercinleri yemleyen halk otobüsü şoförü Davut Sivrikaya’nın bu hareketi yolculardan da tam not alıyor.

Hem Türkiye’de hem yerelde hayvanların uğradığı işkencelerin art arda gündeme geldiği son günlerde Düzce, bu kez güzel bir haberle adından söz ettiriyor. Düzce Belediyesi Denetimli Özel Halk Otobüsü şoförü Davut Sivrikaya Aziziye Mahallesi’nden her sabah çıkış yaptıktan sonra aynı şeyi yapıyor… Bir zahireciden aldığı buğday ile Küçüksu mevkiini mesken tutan güvercinleri yemleyen Sivrikaya bu güzel hareketi yaparken yolcularından da izin alıyor.

Belediye otobüslerinin kalkış noktası olan Aziziye Mahallesi’nde şoför Davut Sivrikaya ile bir araya geldik.

Yolcularımızdan müsaade isteyip onları yemliyorum”
3 Nisan 1951 doğumlu ve Dereli Tütüncü Mahallesi’nde ikamet ettiğini kaydeden Sivrikaya şöyle konuştu: “Özel halk otobüsü şoförüyüm. Küçüksu istikametinde bir zahireci dükkanının karşı tarafında devamlı gördüğümüz güvercinler var. Mütemadiyen oranın müdavimleri. Biz imkanlarımızın dahilinde oradaki zahireciden buğday alıp, onları yemlemeye çalışıyoruz. Fakat pazar günleri olduğu zaman o zahirecide kapalı olduğu için yem tedarikini başta taraftan yapıp oradan geçerken pazar günü sakin olduğu için yolcularımızdan da müsaade isteyip 1-2 dakika orada durup, onları yemleyip o şekilde devam ediyorum. Gören arkadaş da o şekilde görmüş olabilir. Hafta içi oradaki zahireciye ücret verip oradan bir miktar yem attırıyoruz. Ama pazar günü orası kapalı olduğu için hayvanların aç kalmasını içime yediremiyorum, yani sinmiyor içime. Bu insancıl bir durum.”

İmkanlarımız el verdiği müddetçe devam edeceğim
Yolculardan olumlu tepki aldığını ifade eden Sivrikaya şunları kaydetti: “‘Allah razı olsun, güzel düşünmüşsün.’ diye olumlu tepkiler alıyorum. Memnun oluyorum. Kışın da yapıyoruz, elimizden geldiği kadar. Bu şekilde onları devamlı yemlemeye uğraşıyoruz ve imkanlarımız el verdiği müddetçe de bu işi yapmaya devam edeceğim. Bu sadece oradaki hayvanları için değil başka tarafta o şekilde zor durumda olduğunu gördüğüm hayvanlar için de aynı imkanlarımı kullanıyorum.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri