HAYDİ DÜZCE! ŞİMDİ VAKİT HATİM OKUMA VAKTİ…

Gündem 2 Nisan 2020 15:34
Videoyu Aç HAYDİ DÜZCE! ŞİMDİ VAKİT HATİM OKUMA VAKTİ…
A
a

Düzce İl Müftü Vekili Ünal Baş, koronavirüs salgını sürecinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından dini ve manevi duyguları güçlendirmek amacıyla hatim kampanyası düzenlendiğini belirterek, “Düzce’deki din görevlerimiz, vatandaşlarımız arasında koordinasyonu sağlayarak her hafta en az birer hatim okuyacaklardır. Vatandaşlarımızı bu manevi gıdaya katılmaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Yeni tip koronavirüsün (Covid-19) ülkemizde yayılmasına engel olmak, hastalıktan korunmak ve etkilerini en aza indirmek için ülke genelinde bir dizi tedbir alınarak vatandaşlara evlerinde kalmalarının tavsiye ediliyor. Bu süreçte Diyanet İşleri Başkanlığı’nca vatandaşların dini ve manevi duygularını güçlendirmek amacıyla çeşitli çalışmalar yürütülüyor.
Bu kapsamda ülke genelinde haftalık hatim okuma kampanyaları düzenleneceğini bildiren Düzce İl Müftü Vekili Ünal Baş, yaptığı açıklamada, düzenlenen hatim kampanyası hakkında bilgi vererek vatandaşları kampanyaya davet etti.
“Kur’an-ı Kerim ruhların gıdasıdır”
Müftü Baş; “Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) için alınan tedbirler kapsamında evlerinde kalan vatandaşlarımızın dini ve manevi duygularını güçlendirmek amacıyla, Düzce İl Müftülüğümüz ve İlçe Müftülüklerimizde görevli imam-hatip, müezzin-kayyım ve Kur'an kursu öğreticilerimiz vatandaşlarımız arasında koordinasyonu sağlayarak her hafta en az birer hatim okuyacaklardır. Kur’an-ı Kerim ruhların gıdasıdır. Vatandaşlarımızı bu manevi gıdaya, hatim kampanyasına katılmaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Okunan hatimlerin duasının Diyanet TV'de yapılacağını belirten Müftü Baş; şöyle devam etti: “Ülke genelinde okunan hatimlerin duası Diyanet TV'de her hafta Perşembe akşamı yayınlanan "Cuma'ya Doğru" programında yapılacaktır.”  

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri